Diqqət! 4 aprel 2024-cü il tarixdən saytın yeni versiyası sheki.org domenində fəaliyyət göstərir. Bu köhnə versiyadır və yenilənməsi məhdudlaşdırılıb...
Bu cədvəl Şəki Ensiklopediyasının yoxlanılmış siyahıları sırasına daxildirdir
Bu məqalə Şəki Ensiklopediyasının yoxlanılmış məqalələrindən biridir və müəlliflik hüququ Şəki Ensiklopediyasının redaksiyasına məxsusdur!

Nuxa şəhər və Vartaşen rayon sovetlərinin deputatları (1963)

Şəki Ensiklopediyası səhifəsi
Jump to navigation Jump to search
Şəki Ensiklopediyasının kiçik loqosu

1963-cü ildə Nuxa şəhər və Vartaşen rayon Sovetlərinə seçilmiş deputatların siyahısı — Azərbaycan SSR Ali Sovetinin Rəyasət Heyətinin “Azərbaycan SSR rayon zəhmətkeş deputatları Sovetlərinin yenidən təşkil edilməsi haqqında” 4 yanvar 1963-cü il tarixli fərmanına əsasən Nuxa şəhəri istisna olmaqla Nuxa rayonunun ərazisinin Vartaşen (indiki Oğuz) rayonuna birləşdirilməsindən və Nuxa şəhərinə respublika tabeliyində olan şəhər statusu verilməsindən sonra doqquzuncu çağırış Nuxa şəhər Sovetinə və doqquzuncu çağırış Vartaşen rayon sovetinə 17 mart 1963-cü il tarixdə keçirilmiş seçkilərdə Nuxa şəhər sovetinə 114, Vartaşen rayon Sovetinə isə 75 deputat seçilmişdir.

Nuxa şəhər sovetinə deputatlığa namizədlər

  1. Abdullayev Şamil İsmayıl oğlu, məhəllə komitəsinin sədri
  2. Kərimov Kərim Cəfər oğlu, mədəniyyət şöbəsinin müdiri
  3. Həsənov Məsumə Hüseyn qızı, Kirov adına mətbəənin fəhləsi
  4. Mehdiyeva Tahirə əli qızı, 3 nömrəli fabrikin fəhləsi
  5. Novruzova Hədiyyə Cabbar qızı, 3 nömrəli fabrikin fəhləsi
  6. Daşdəmirov Həmzə Ələşrəf oğlu, şəhər partiya komitəsinin şöbə müdiri
  7. Zərgərov Abdulxalıq Yusif oğlu, yeyinti sənaye kombinatının direktoru
  8. Əliyevə Rəhilə Nurəli qızı, 3 nömrəli fabrikin fəhləsi
  9. Qaffarov Şamil Cavad oğlu, 3 nömrəli fabrikin fəhləsi
  10. Məmmədova Cəmilə Həsən qızı, Nakam adına kitabxananın müdiri
  11. Bağırova ismət Sadıq qızı, 3 nömrəli fabrikin fəhləsi
  12. Həsənova Tahirə Abbasəli qızı, 3 nömrəli fabrikin fəhləsi
  13. Qaffarov Şahid İsmayıl oğlu, yerli sənaye kombinatının fəhləsi
  14. Həmidzadə Fərrux Yunus oğlu, səhiyyə şöbəsinin müdiri
  15. Əkbərov Hüseyn Ələckər oğlu, 55 nömrəli tikinti idarəsinin rəisi
  16. Nəbiyev İsmayıl Məsim oğlu, 3 nömrəli fabrikin sex rəisi
  17. Yusifova Lətafət Mahmud qızı, 3 nömrəli fabrikin fəhləsi
  18. Hacıyev Fərrux Musa oğlu, maliyyə şöbəsinin müdiri
  19. Qaffarova Lida İvanovna, yeyinti sənaye kombinatının fəhləsi
  20. Haqverdiyeva Gülarə Səməd qızı, birləşmiş uşaq xəstəxanasının həkimi
  21. Əsgərov Ələsgər Bağır oğlu, kommunal təsərrüfat şöbəsinin dülgəri
  22. İsaqova Şəfiqə İsmayıl qızı, 3 nömrəli fabrikin növbə ustası
  23. Sadıqov İlyas Zeynal oğlu, xalq hakimi
  24. Musayev Nadir Yusif oğlu, avtobazanın çilingəri
  25. Babayeva Aminə Cabbar qızı, pedaqoji məktəbin direktoru
  26. Həsənov Nazim Mabud oğlu, yerli sənaye kombinatının ustası
  27. Əliyev Əjdər Çiraq oğlu, milis şöbəsinin rəisi
  28. Hüseynov Nüsrət Hüseynbala oğlu, Nuxa ticarətinin direktoru
  29. Əfəndiyev Məmmədiyə İbrahim oğlu, təqaüdçü müəllim
  30. Mustafayev Mustafa Çələbi oğlu, 10 nömrəli məktəbin müəllimi
  31. Babayeva Humay Muxtar qızı, 3 nömrəli fabrikin fəhləsi
  32. Salmanov Vaqif Vahid oğlu, yeyinti sənaye kombinatının fəhləsi
  33. Baxşəliyev Əli əhməd oğlu, hərbi komissar
  34. Çurzina Yekaterina Konstantinovna, 8 nömrəli məktəbin müəllimi
  35. Haşımov Fərəculla Məmməd oğlu, Lenin adına ipək kombinatı burucu sexinin fəhləsi
  36. Nəsibova Marmalad Musa qızı, Lenin adına ipək kombinatı toxucu istehsalatının toxucusu
  37. Mirzəyeva Rəqiyyə Yusif qızı, Lenin adına ipək kombinatı burucu sexinin usta köməkçisi
  38. Mustafayeva Ziyafət Bəlyar qızı, Lenin adına ipək kombinatı 4 nömrəli baramaaçan sahəsinin fəhləsi
  39. Davudova Ədalət İmam qızı, Lenin adına ipək kombinatı 4 nömrəli baramaaçan sahəsinin fəhləsi
  40. İsmayılzadə Hümmət İdris oğlu, 55 nömrəli tikinti idarəsinin dülgəri
  41. Əkbərov Nadir Ələsgər oğlu, Lenin adına ipək kombinatının baş mühəndisi
  42. Məmmədov Əbdülrəhim Əbdülrəhman oğlu, şəhər partiya komitəsinin katibi
  43. Qasımov Əbuzər Fərəc oğlu, partiya dövlət nəzarəti komitəsinin sədri
  44. Şaumyan Mamikon Avetisoviç, Lenin adına ipək kombinatı toxucu istehsalatının usta köməkçisi
  45. Hacıyeva Güllü Əhməd qızı, Lenin adına ipək kombinatı toxucu istehsalatının toxucusu
  46. Quliyeva Rəxşəndə Əhməd qızı, Lenin adına ipək kombinatı 4 nömrəli baramaaçan sahəsinin fəhləsi
  47. Abbasov Qurban Cabbar oğlu, 11 nömrəli məktəbin direktoru
  48. Əzizova Nərgiz Həbillah qızı, Lenin adına ipək kombinatı 4 nömrəli baramaaçan sahəsinin fəhləsi
  49. Nəcəfov Ağəli Adil oğlu, Lenin adına ipək kombinatı 1 nömrəli baramaaçan sahəsinin fəhləsi
  50. Həmidova Almaz Camal qızı, Lenin adına ipək kombinatı toxucu istehsalatının toxucusu
  51. Səmədova Mahinur Zakir qızı, Lenin adına ipək kombinatı toxucu istehsalatının toxucusu
  52. Uğurluyev Yusif Qədir oğlu, Asvalt-beton zavodunun direktoru
  53. Babayev Şahid Süleyman oğlu, avtobazanın baş mühəndisi
  54. İbrahimxəlilova Ziyvər Yusif qızı, Lenin adına ipək kombinatı boyaq-bəzək istehsalatının fəhləsi
  55. Cabbarzadə Şahid Hüseynbala oğlu, su elektrik stansiyasının rəisi
  56. Həşimova Laləndər Camal qızı, Lenin adına ipək kombinatı toxucu istehsalatının fəhləsi
  57. Hüseynova Zümrüd Ələsgər qızı, Lenin adına ipək kombinatı burucu sexinin fəhləsi
  58. Salamov Şaban Yaqub oğlu, Lenin adına ipək kombinatı tikinti-təmir şöbəsinin dülgəri
  59. Hidayətzadə Əhmədiyyə Yəhya oğlu, 3 nömrəli fabrikin direktoru
  60. Mustafayev Kamal Yusif oğlu, yerli sənaye kombinatının direktoru
  61. Qasımova Məlakə Əhməd qızı, ictimai təminat şöbəsinin müdiri
  62. Ramazanova Dilbər Həsən qızı, Lenin adına ipək kombinatı 4 nömrəli baramaaçan sahəsinin fəhləsi
  63. Osmanov Novruz Nurəhməd oğlu, Siyasi və Elmi Bilikləri Yayan Cəmiyyətin məsul katibi
  64. İsmayılova şərqiyə Həbibullah qızı, yerli sənaye kombinatının fəhləsi
  65. Lastovetski Yevstavi Aleksandroviç, Lenin adına ipək kombinatının baş mühasibi
  66. Həmidova Ədalət Abdulhəmid qızı, şəhər sovetinin təlimatçısı
  67. Həmidova Zülhəccə Baxış qızı, Lenin adına ipək kombinatı toxucu istehsalatının toxucusu
  68. Əzizov Saat Məcid oğlu, şəhər Soveti İcraiyyə komitəsinin sədr müavini
  69. Hüseynova Zümrüd Səməd qızı, yerli sənaye kombinatının fəhləsi
  70. Arutyunov Mixail Petrosoviç, bədən tərbiyəsi və idman komitəsinin sədri
  71. Həşimov Məmmədiyə Məmməd oğlu, kommunal təsərrüfat şöbəsinin fəhləsi
  72. Eminov Əyyub Abdulla oğlu, mexanikləşdirilmiş çörəkxananın direktoru
  73. Məmmədov Əhməd İsmayıl oğlu, 55 nömrəli tikinti idarəsinin bənnası
  74. Məmmədov Bəxtiyar Zeynal oğlu, Lenin adına ipək kombinatı partiya komitəsinin katibi
  75. Əfəndiyev Rəmzi Rəsul oğlu, Dövlət ticarəti və istehlak kooperasiyası işçiləri həmkarlar ittifaqı rayon komitəsi sədri
  76. Əfəndiyeva Rübabə Əlihüseyn qızı, tibb məktəbinin direktoru
  77. Əsriyan İra Yeğış qızı, Lenin adına ipək kombinatı 1 nömrəli baramaaçan istehsalatının fəhləsi
  78. Şükürova Ziyafət Ələkbər qızı, şəhər komsomol komitəsinin birinci katibi
  79. Vasilenko Olqa Alekseyevna, Lenin adına ipək kombinatı burucu sexinin fəhləsi
  80. Manafov Cəfər Şöyüb oğlu, 55 nömrəli tikinti idarəsinin dülgəri
  81. Quliyeva Şövkət Kərim qızı, şəhər icraiyyə komitəsinin katibi
  82. Məmmədov Yunus Mirzəməmməd oğlu, kommunal təsərrüfatı şöbəsinin müdiri
  83. Mustafayev Qurbanəli İsmayıl oğlu, kommunal təsərrüfatı şöbəsinin fəhləsi
  84. Əfəndiyev Tacəddin Abdurahmanoviç, Lenin adına ipək kombinatının direktoru
  85. Ələşrəfov Abid Musa oğlu, kommunal təsərrüfatı şöbəsinin fəhləsi
  86. Ocaqova Samiyə Əsədulla qızı, birləşmiş xəstəxanada həkim
  87. Quliyeva İsmət Ələşrəf qızı, şəhər Soveti icraiyyə komitəsinin sədri
  88. Paşayeva Salatın Hidəyət qızı, 2 nömrəli fabrikin fəhləsi
  89. Məmmədov Məmmədiyə Abdulməcid oğlu, 55 nömrəli tikinti idarəsinin bənnası
  90. Xəlilova Ziyvər Məmməd qızı, kombinat həmkarlar ittifaqı komitəsinin sədri
  91. Rüstəmzadə Fikrət Əbdürrəhim oğlu, avtobazanın sürücüsü
  92. Məhərrəmova Libadə Qara qızı, 2 nömrəli fabrikin briqada başçısı
  93. İsmayılov Şahkərəm Yavər oğlu, 2 nömrəli fabrikin fəhləsi
  94. Həmidov İzzət Atakişi oğlu, şəhər partiya komitəsinin ikinci katibi
  95. Əsgərova Səkinə Həsən qızı, Nuxa ticarətinin satıcısı
  96. Xəlilov Teymur Əbuzər oğlu, yerli radio verilişlərinin məsul redaktoru
  97. Həşimov Məmmədəli paşa oğlu, 6 nömrəli texniki rabitə qovşağının rəisi
  98. Həmidova Minayə Məcid qızı, şəhər soveti icraiyyə komitəsinin işçisi
  99. Şəmiyev Bəxtiyar Hümmət oğlu, rabitə kontorunun poçtalyonu
  100. İmamquliyev Novruz Əhməd oğlu, prokuror
  101. Bayramova Lətafət Abdulsəlim qızı, 2 nömrəli fabrikin fəhləsi
  102. İdrisova Məsudə Qəhrəman qızı, 2 nömrəli fabrikin fəhləsi
  103. Salamov Tacəddin İsmayıl oğlu, 2 nömrəli fabrikin fəhləsi
  104. Səfərov Fəxrəddin Məmməd oğlu, 2 nömrəli fabrikin fəhləsi
  105. Tağıyeva Nailə Xəlil qızı, 2 nömrəli fabrikin fəhləsi
  106. Əfəndiyev Sabir Tahir oğlu, şəhər partiya komitəsinin şöbə müdiri
  107. Hüseynov Kamil Həsən oğlu, 2 nömrəli fabrikin fəhləsi 55 nömrəli tikinti idarəsinin baş mühəndisi
  108. Abdurrahmanov Nəsib Yusif oğlu, birləşmiş xəstəxananın həkimi
  109. Mustafayev Sıracəddin Nəsib oğlu, şəhər partiya komitəsinin şöbə müdiri
  110. Süleymanova Solmaz İsmayıl qızı, 2 nömrəli fabrikin fəhləsi
  111. Naibov Məmmədsadıq Yaqub oğlu, maarif şöbəsinin müdiri
  112. Əfəndiyeva Sevil Soltan qızı, 2 nömrəli fabrikin briqada başçısı
  113. Sədiyev Sədi Əhmədimuxtar oğlu, 55 nömrəli tikinti idarəsində baş iş icraçısı
  114. Səmədov Nurəddin Nurməmməd oğlu, 2 nömrəli fabrikin direktoru

Ədəbiyyat

  1. Xalqın ləyaqətli oğulları və qızları / Nuxa Şəhər Sovetinə namizədlərin qeydə alınması = Халгын ләјагәтли оғуллары вә гызлары / Нуха Шәһәр Советинә намизәдләрин гејдә алынмасы // Məhyəddin Abbasov (redaktor) Lenin bayrağı : qəzet. — Nuxa: Nuxa mətbəəsi, 1963. — В. 7 mart. — № 37 (170). — Səh. 2.

Vartaşen rayon sovetinə deputatlığa namizədlər

  1. Yeseyan Yekaterina Stepanovna, «Komintern» kolxozunun sədri
  2. Dibirova Səfiyyə Hacı qızı, Vartaşen İstehsalat İdarəsi Partiya Komitəsinin katibi
  3. Mustafayeva Hidayət Məmməd oğlu, Vartaşen rayon mədəniyyət şöbəsinin müdiri
  4. Umarova Qələmnaz Həmid qızı, Bayan kəndindəki səkkizillik məktəbin müəllimi
  5. Ayrapetova Nina Yefremovna, «Komintern» kolxozunun üzvü
  6. Aslanov əbülfət Şəmməd oğlu, Vartaşen rayon xalq maarif şöbəsinin müdiri
  7. Səmədov Söhrab Şamil oğlu, «Azərkəndtexnika» birliyinin Vartaşen rayon şöbəsinin müdiri
  8. Fərzəliyeva Maral Mustafa qızı, Əzizbəyov adına kolxozun satıcısı
  9. Atakişiyev İmanəddin Sədi oğlu, Xalxal kəndindəki səkkizillik məktəbin direktoru
  10. Lətifov Lətif İsa oğlu, Qumlaq kənd sovetinin sədri
  11. Yusifova Şəkər Pənah qızı, «Qələbə» kolxozunun tütünçüsü
  12. Əhmədov Əhməd Aydın oğlu, Vartaşen İstehsalat İdarəsi Partiya Komitəsinin katib müavini
  13. Tağıyev Qərib Lütfəli oğlu, «Qələbə» kolxozunun təsərrüfat briqadiri
  14. Məmmədov Abbas Baxış oğlu, Vartaşen İstehsalat İdarəsi Partiya Komitəsinin katib müavini
  15. Kərimov Abdulla İbrahimxəlil oğlu, «Pravda» kolxozunun sədri
  16. Qladkova Raisa Yakovlevna, Miçurin adına kolxozun sağıcısı
  17. Popov İvan Qriqoryeviç, Böyük Söyüdlü kənd sovetinin sədri
  18. Abbasov Namət Əhməd oğlu, Sincan kəndindəki Kalinin adına kolxozun donuz fermasının müdiri
  19. Abbasova Səkinə Hüseyn qızı, Vartaşen rayon xalq hakimi
  20. Mustafayev Həsən Aydın oğlu, Vartaşen yerli sənaye kombinatının direktoru
  21. Hacıyeva Səfurə Paşa qızı, Xaçmaz kəndindəki Lenin adına kolxozun üzvü
  22. İsmayılova Ceyran Möhlüd qızı, Xaçmaz kəndindəki Lenin adına kolxozun üzvü
  23. Daşdəmirova Nuriyə Əhməd qızı, Xaçmaz kəndindəki Lenin adına kolxozun üzvü
  24. Mikayılova Züleyxa Yusif qızı, Jdanov adına kolxozun üzvü
  25. Sadıqova Nazilə Nurməmməd qızı, «Şəfəq» kolxozunun sağıcısı
  26. Babayeva Fatma Abduləli qızı, «Şəfəq» kolxozunun üzvü
  27. Abdullayev Abdulla Tahir oğlu, Vartaşen rayon Soveti icraiyyə komitəsinin sədr müavini
  28. Məcidova Nurqələm Əhməd qızı, Orta Zəyzid kəndindəki 11 illik məktəbin müəllimi
  29. Mustafayev Sədrəddin Yusif oğlu, Orta Zəyzid kəndindəki Lenin adına kolxozun aqranomu
  30. Hacıyev Ənvər Əli oğlu, Vartaşen rayon sanitar xəstəxana birləşməsinin baş həkimi
  31. Rəsulova Qəmər Məhərrəm qızı, Baş Küngüt kəndindəki Karl Marks adına kolxozun üzvü
  32. Xasməmmədova Nurcahan Əsədulla qızı, Orconikidze adına kolxozun tütünçüsü
  33. Hacıyeva Gülarə Camal qızı, Vartaşen rayon maliyyə şöbəsinin müdiri
  34. Ələkbərov Məmməd İsmayıl oğlu, «Aydınbulaq» kolxozunun mexaniki
  35. Əhmədov Hacı Zeynal oğlu, Vartaşen rayon milis şöbəsinin rəisi
  36. Babayeva Güllü Nəsib qızı, «Kommunist» kolxozunun üzvü
  37. Yusifli Nəsib Zakir oğlu, «Kommunist» kolxozunun sədri
  38. Məmmədrəhimova Zeynəb Şirəli qızı, «Qələbə» kolxozunun (Nuxa) üzvü
  39. İsayeva Gülxanım Məhəd qızı, «Qələbə» kolxozunun (Nuxa) sağıcısı
  40. Abbasov Məhyəddin Paşa oğlu, “Lenin bayrağı” qəzetinin redaktoru
  41. Lətifov Muxtar Məhəmməd oğlu, Telman adına kolxozun üzvü
  42. İbrahimxəlilov Rəhim Nurməmməd oğlu, Kiçik Dəhnə kəndindəki səkkizillik məktəbin direktoru
  43. Babayeva Vəzifə Xəlil qızı, Kiçiok Dəhnə kənd kitabxanasının müdiri
  44. Yusifov Canan Məddin oğlu, Vartaşen rayon soveti icraiyyə komitəsinin katibi
  45. Nersesova Firuzə Musa qızı, XXII partiya qurultayı kolxozunun üzvü
  46. İslamov Baxtiyar Cumu oğlu, Vartaşen İstehsalat İdarəsi komsomol komitəsinin katibi
  47. Əhmədov Məmməd Xıdır oğlu, Vartaşen rayon prokuroru
  48. Qasımov İdris Qasım oğlu, Vartaşen Kolxoz-Sovxoz İstehsalat İdarəsinin rəisi
  49. Mustafayeva Zöhrə Hüseyn qızı, «Paris Kommunası» kolxozunun üzvü
  50. Yusifova Gülsüm Mirzəvəli qızı, Nuxa «9 yanvar» kolxozunun üzvü
  51. Əhmədov Əli Qasım oğlu, «9 yanvar» kolxozunun sədri
  52. Əhədov Şükür Firidun oğlu, Vartaşen rayon soveti icraiyyə komitəsinin sədri
  53. Məmmədova Simuzər Zaman qızı, Baş Göynük kəndindəki onbirillik məktəbin müəllimi
  54. Abdullayev Məmməd Ziyəddin oğlu, Baş Göynük kənd sovetinin sədri
  55. Şahmirova Əsmər Balabəy qızı, «26 komissar» kolxozunun tütünçüsü
  56. Qurbanova Zülhəccə Hüseyn qızı, «Fəhlə-kəndli birliyi» kolxozunun tütünçüsü
  57. İbrahimov Zeynal Sədrəddin oğlu, «Fəhlə-kəndli birliyi» kolxozunun üzvü
  58. Məmmədova Zibeydə Salman qızı, «Fəhlə-kəndli birliyi» kolxozunun
  59. Məcidov Camal Salman oğlu, «26 komissar» kolxozunun üzvü
  60. Cabbarova Səyyarə Bəxtiyar qızı, İnçə-Zunut kəndindəki səkkizillik məktəbin müəllimi
  61. Mahmudov Hətəm İbrahimxəlil oğlu, «Qırmızı Oktyabr» kolxozunun təsərrüfat briqadiri
  62. Məhərrəmov Yusif Həmid oğlu, Kalinin adına (Nuxa) kolxozunun sədri
  63. Abdullayeva Bostan Ramazan qızı, Kalinin adına (Nuxa) kolxozunun tütünçüsü
  64. Kaşiyev Miqdat İsmayıl oğlu, Nuxa istehlak cəmiyyəti idarə heyətinin sədri
  65. Balabekyan Satur Papiyeviç, Nuxa baytar laboratoriyasının müdiri
  66. Yusifov Yaqub Qaffar oğlu, Nərimanov adına kolxozun sədri
  67. Teymurov Məmmədvəli Mahmud oğlu, Nuxa kolxozlararası tikinti şurasının sədri
  68. Həmidova Saqibət Məmməd qızı, «1 May» kolxozunun tütünçüsü
  69. Hüseynov Bəşir Bünyad oğlu, Vartaşen meşə təsərrüfatı idarəsinin direktoru
  70. İlyasova Zərxanım Məmməd qızı, «1 May» kolxozunun üzvü
  71. Cəlilova Zərnişan Mustafa qızı, «1 May» kolxozunun üzvü
  72. Əzizova Zülqədə Ramazan qızı, «1 May» kolxozunun üzvü
  73. Nağıyev Mirsöyüb kazım oğlu, Orconikidze adına sovxoz qəsəbə sovetinin sədri
  74. İsgəndərova Qəmər Əliyar qızı, Orconikidze adına sovxozun tibb işçisi
  75. Hacıyev Bahadur Savalan oğlu, Orconikidze adına taxılçılıq sovxozunun direktoru

Ədəbiyyat

  1. Xalqın ləyaqətli oğulları və qızları / Vartaşen Rayon Sovetinə namizədlərin qeydə alınması = Халгын ләјагәтли оғуллары вә гызлары / Варташен Рајон Советинә намизәдләрин гејдә алынмасы // Məhyəddin Abbasov (redaktor) Lenin bayrağı : qəzet. — Nuxa: Nuxa mətbəəsi, 1963. — В. 8 mart. — № 38 (171). — Səh. 2.

Nəticə

Nuxa şəhər Sovetinə keçirilmiş seçkilərin nəticələri

Nuxa şəhər Sovetinə keçirilmiş seçkilərin nəticələri aşağıdakı kimi olmuşdur:

Seçki dairələrində 18.650 nəfər seçicinin hamısı səsvermədə iştirak etmişdir. Kommunistlərlə bitərəflər ittifaqı namizədlərinin lehinə seçicilərin 99,99 faizi səs vermişdir.

Şəhər sovetinə 114 nəfər deputat seçilmişdir. Bu deputatların 43 faizi qadın, 42.1 faizi bitərəf, 50 faizi fəhlədir.

Deputatların 66,2 faizi keçən çağırış Nuxa şəhər Sovetinin deputatı olmamışdır.

Vartaşen rayon Sovetinə keçirilmiş seçkilərin nəticələri

Vartaşen rayon Sovetinə seçkilər üzrə bütün seçkidairələrində seçicilərin ümumi sayı 32.220 nəfər olmuşdur. Bunlardan seçkilərdə 32.220 nəfər iştirak etmişdir. Kommunistlərlə bitərəflər ittifaqı namizədlərinin lehinə seçicilərin 99,99 faizi səs vermişdir.

Rayon Sovetinə 75 nəfər deputat seçilmişdir. Deputatların 48 faizi qadın, 53,3 faizi fəhlə və kolxozçu, 44,1 faizi bitərəfdir. Deputatların 81,3 faizini birinci dəfə seçilənlər təşkil edir.

Ədəbiyyat

  1. Kommunistlərlə bitərəflər ittifaqının qələbəsi / Azərbaycan SSR Ali Sovetinə və yerli Sovetlərə keçirilmiş seçkilərin yekunları haqqında MƏLUMAT = Коммунистләрлә битәрәфләр иттифагынын гәләбәси / Азәрбајҹан ССР Али Советинә вә јерли Советләрә кечирилмиш сечкиләрин јекунлары hаггында МӘ’ЛУМАТ // Qasımov Ə. (redaktor müavini) Lenin bayrağı : qəzet. — Nuxa: Nuxa mətbəəsi, 1963. — В. 24 mart. — № 46 (178). — Səh. 1.

Nuxa şəhər və Vartaşen rayon sovetlərinin birinci sessiyaları

Martın 26-da doqquzuncu çağırış Nuxa şəhər zəhmətkeş deputatları Sovetinin birinci sessiyası olmuşdur...

Həmin sessiyada Nuxa şəhər Soveti icraiyyə komitəsinin yeni heyəti seçilmişdir. Şəhər Soveti icraiyyə komitəsinin sədri vəzifəsinə deputat İ.Ə.Quliyeva, sədr müavini vəzifəsinə deputat S.M.Əzizov, Şəhər Soveti icraiyyə komitəsinin katibi vəzifəsinə isə M.M.Həmidova seçilmişlər...

Martın 26-da Vartaşen Rayon Zəhmətkeş Deputatları Sovetinin IX çağırış birinci sessiyası olmuşdur. Həmin sessiyada təşkilatı məsələ müzakirə edilmişdir. Deputat Ş.Əhədov Rayon Soveti icraiyyə komitəsinin sədri, deputat A.Abdullayev sədr müavini, deputat C.Yusifov icraiyyə komitəsinin katibi seçilmişlər...

Ədəbiyyat

  1. Şəhər, rayon, qəsəbə və kənd Sovetlərinin sessiyaları = Шәһәр, рајон, гәсәбә вә кәнд Советләринин сессијалары // Qasımov Ə. (redaktor müavini) Lenin bayrağı : qəzet. — Nuxa: Nuxa mətbəəsi, 1963. — В. 29 mart. — № 48 (180). — Səh. 2.

Həmçinin, bax: