Sətir 1: |
Sətir 1: |
− | [[kateqoriya:Əd.]][[Kateqoriya:{{padleft:|1|{{PAGENAME}}}}]][[Kateqoriya:Şəkinin tarixinə dair materiallar]][[Fayl:Logo0004.png|250px|right|''Şəki Ensiklopediyasının kiçik loqosu '']]
| + | [[Fayl:İftixar_Əyyubsoy.jpg|200px|right]] |
− | '''1959-cu ildə Nuxa rayon və şəhər Sovetlərinə seçilmiş deputatların siyahısı''' — yeddinci çağırış Nuxa rayon zəhmətkeş deputatları Sovetinə və Nuxa şəhər zəhmətkeş deputatları Sovetinə 15 mart 1959-cu il tarixdə keçirilmiş seçkilərdə rayon sovetinə 75, şəhər Sovetinə isə 102 deputat seçilmişdir. Cumay Ramazanov həm rayon Sovetinin və həm də şəhər Sovetinin deputatı seçilmişdir. Seçkidən sonra rayon Sovetinin birinci sessiyasında [[Səyyarə Vahabova]] rayon icraiyyə komitəsinin sədri, [[Fərrux İsmayılov]] və Yusif Fətəliyev rayon icraiyyə komitəsi sədrinin müavinləri, [[Minayə Həmidova]] isə rayon icraiyyə komitəsinin katibi seçiliblər. Şəhər Sovetinin birinci sessiyasında isə Cumay Ramazanov şəhər Soveti icraiyyə komitəsinin sədri, [[Hüseyn Rəsulov]] şəhər Soveti icraiyyə komitəsi sədrinin müavini, Şövkət Quliyeva isə şəhər Soveti icraiyyə komitəsinin katibi seçiliblər.
| |
− | | |
− | ==Rayon sovetinin deputatları==
| |
− | # Məmmədquluzadə Adilə Heydər qızı, Nuxa ticarəti idarəsində əmtəəşünas
| |
− | # [[Hüseyn Əkbərov|Ələkbərov Hüseyn Ələsgər oğlu]], 5 nömrəli tikinti idarəsinin rəisi
| |
− | # [[Minayə Həmidova|Həmidova Minayə Məcid qızı]], rayon icraiyyə komitəsinin katibi
| |
− | # Hacıyev Fərrux Musa oğlu, rayon maliyyə şöbəsinin müdiri
| |
− | # Ocaqova Samiyə Əsədullah qızı, şəhər xəstəxanasında həkim
| |
− | # Qasımova Məlakə Əhməd qızı, rayon ictimai təminat şöbəsinin müdiri
| |
− | # İsmayılova Xeyrənsə Nütfülla qızı, 4 nömrəli baramaaçan fabrikdə təlimatçı
| |
− | # Hacıbalayeva Şərifə İsrafil qızı, ipək kombinatında toxucu
| |
− | # İsmayılzadə Hümmət İdris oğlu, 5 nömrəli tikindi idarəsində dülgər
| |
− | # Ramazanov Cumay Məmmədnəbi oğlu, şəhər icraiyyə komitəsinin sədri
| |
− | # Rəsulova Rəna Davud qızı, SES-də fəhlə
| |
− | # Əliyeva Afərdə Mahmud qızı, kombinatın boyaq-bəzək fabrikinin işçisi
| |
− | # Mustafayeva Fikriyyə Harun qızı, yerli sənaye kombinatında tikişçi
| |
− | # Rəsulova Afərdə Yəhya qızı, ipək kombinatında laboratoriya işçisi
| |
− | # [[Məhyəddin Abbasov|Abbasov Məhyəddin Paşa oğlu]], [[“Nuxa fəhləsi” qəzeti|“Nuxa fəhləsi” qəzetinin]] redaktoru
| |
− | # Rəhimov Rəhim Zahid oğlu, yerli sənaye kombinatının montyoru
| |
− | # Salamova Şövkət ismi qızı, ipək kombinatında burucu
| |
− | # Babayeva Zərqələm Süleyman qızı, ipək kombinatında toxucu
| |
− | # Rəsulova Qəribə Qafıl qızı, ipək kombinatının işçisi
| |
− | # Rəsulov Nurəddin Seyfəddin oğlu, 5 nömrəli tikinti idarəsində bənna
| |
− | # Hüseynov Hüseyn İbad oğlu, 5 nömrəli tikinti idarəsində dülgər
| |
− | # Mehdiyeva Zəkiyyə Qurban qızı, 10 nömrəli orta məktəbin müəllimi
| |
− | # Məmmədov Mirzəli Qasım oğlu, yeyinti sənaye kombinatının fəhləsi
| |
− | # Abdullayev İlyas Həsən oğlu, kombinatın boyaq-bəzək fabrikinin mexaniki
| |
− | # Məmmədov İsaq Mustafa oğlu, ipək kombinatında boyaqçı
| |
− | # Əfəndiyeva Rübabə Əlihüseyn qızı, tibb məktəbinin direktoru
| |
− | # [[Fərrux İsmayılov|İsmayılov Fərrux Cabbar oğlu]], rayon icraiyyə komitəsinin sədr müavini
| |
− | # [[Fərrux Həmidzadə|Həmidzadə Fərrux Yunus oğlu]], rayon səhiyyə şöbəsinin müdiri
| |
− | # Əhmədova Zülqədə Cabbar qızı, Kirov adına kolxozun manqabaşçısı
| |
− | # Səmədova nazlı Nurməmməd qızı, 2 nömrəli əyirici fabrikində əyirici
| |
− | # Cabbarova Məhburə Əlimirzə qızı, 2 nömrəli əyirici fabrikində əyirici
| |
− | # Əliyeva Sona Əhməd qızı, Kirov adına kolxozun üzvü
| |
− | # Məmmədov Fərhad Mustafa oğlu, Kirov adına kolxozda traktor briqadiri
| |
− | # Əhmədov Yunus Mehdi oğlu, Kirov adına kolxozun sədri
| |
− | # Bayramova Ruqiyyə Əbdüləlim qızı, 2 nömrəli əyirici fabrikində əyirici
| |
− | # [[Mustafa Qədimov|Qədimov Mustafa İdris oğlu]], SES-in direktoru
| |
− | # Salamov Saleh Yunus oğlu, Lenin adına kolxozun sədri
| |
− | # Əbdürrəhmanov Təmraz Məmməd oğlu, şəhər partiya komitəsinin katibi
| |
− | # [[Qədir Əhmədov|Əhmədov Qədir Ramazan oğlu]], rayon xalq maarif şöbəsinin müdiri
| |
− | # Məmmədhüseynov Məmmədhüseyn Məmməd oğlu, rayon hərbi komissarı
| |
− | # Mürsəlov Daşdəmir Məmə oğlu, K.Marks adına kolxozda briqadir
| |
− | # Şahməmmədov Qazıməmməd Abakər oğlu, dövlət təhlükəsizlik komitəsinin rayon müvəkkili
| |
− | # Fətəliyev Yusif İdris oğlu, kənd təsərrüfatı müfəttişliyinin rəisi
| |
− | # [[Səyyarə Vahabova|Vahabova Səyyarə Həsən qızı]], rayon icraiyyə komitəsinin sədri
| |
− | # Məmmədov Oruc Mahmud oğlu, Aydınbulaq kolxozunda briqadir
| |
− | # Yusifov Yusif Ramazan oğlu, «Kommunist» kolxozunun sədri
| |
− | # Əliyeva Diləfruz Qara qızı, «Kommunist» kolxozunda sağıcı
| |
− | # Əbdürrəhmanova Sariyə Zəkəriyyə qızı, Böyük Dəhnə kənd Sovetinin sədri
| |
− | # Qurbanova Kübarə Məmməd qızı, Telman adına kolxozda sağıcı
| |
− | # Tağıyev Tağı Şirəli oğlu, Telman adına kolxozun sədri
| |
− | # Əbdürrəhmanova Xədicə Mənaf qızı, Telman adına kolxozun üzvü
| |
− | # Rəhimov Abdulla Mirsaleh oğlu, «Bir May» kolxozunun sədri
| |
− | # İsmayılov İsmayıl Mustafa oğlu, Əli Bayramov adına kolxozda briqadir
| |
− | # Əhədov Şükür Firidin oğlu, şəhər partiya komitəsinin katibi
| |
− | # [[Saat Əzizov|Əzizov Saat Məcid oğlu]], şəhər komsomol komitəsinin katibi
| |
− | # İsrafilov Maqsud Davud oğlu, rayon mədəniyyət şöbəsinin müdiri
| |
− | # Əbdülkərimova Qənirə Süleyman qızı, 26 Komissar adına kolxozda sağıcı
| |
− | # Şahvələdova Zeynəb Əbdürrəhman qızı, 26 Komissar adına kolxozda manqabaşçısı
| |
− | # Zülfüqarov Arzuman Əhməd oğlu, rayon milis şöbəsinin rəisi
| |
− | # Abdullayev Məmməd Ziyəddin oğlu, «Fəhlə-kəndli birliyi» kolxozunda manqabaşçısı
| |
− | # Mustafayev İsfəndiyar Davud oğlu, şəhər partiya komitəsinin təşkilat şöbəsinin müdiri
| |
− | # Məmmədov Səttar Sədi oğlu, şəhər partiya komitəsinin sənaye-kənd təsərrüfatı şöbəsinin müdiri
| |
− | # Əbdürrəhimov Hüseyn Yəhya oğlu, TTS-in direktoru
| |
− | # Əlibalayev Əbdüləli Baqi oğlu, camışçılıq sovxozunun direktoru
| |
− | # Ağayev İsmayıl Əlmərdan oğlu, rayon prokuroru
| |
− | # Qarayeva Dilarəm Davud qızı, Oxud kənd soveti icraiyyə komitəsinin sədri
| |
− | # Yusifov Yaqub Qaffar oğlu, N.Nərimanov adına kolxozun sədri
| |
− | # [[Yunis Məmmədov|Məmmədov Yunis Mirzəməməd oğlu]], yerli sənaye kombinatının direktoru
| |
− | # İlyasova Zərxanım Məmməd qızı, Qoxmuq kolxozunda sağıcı
| |
− | # Musayeva Hənifə Dursunəli qızı, Qoxmuq kolxozunda sağıcı
| |
− | # Eminov Əyyub Abdulla oğlu, rayon plan komissiyasının sədri
| |
− | # Hacıyev Bahadur Savalan oğlu, Orconikidze adına taxılçılıq sovxozunun direktoru
| |
− | # [[Fərrux Yusifov|Yusifov Fərrux Oruc oğlu]], şəhər partiya komitəsinin katibi
| |
− | # Aslanov Davud Mustafa oğlu, Orconikidze adına taxılçılıq sovxozunda kombaynçı
| |
− | | |
− | ==Nuxa şəhər Sovetinin deputatları==
| |
− | # İsaqova Şəfiqə İsmayıl qızı, 3 nömrəli burucu fabrikinin növbə ustası
| |
− | # Rzayev Nəsib Qaffar oğlu, 4 nömrəli yeddiillik məktəbdə müəllim
| |
− | # [[Ənvər Mikayılzadə|Mikayılzadə Ənvər İsmayıl oğlu]], şəhər partiya komitəsinin katib köməkçisi
| |
− | # Məmmədova Mahinur Mirhəsən qızı, şəhər ZDS icraiyyə komitəsinin katibi
| |
− | # Ocaqov Mirqasım Ağababa oğlu, vərəm sanatoriyasında həkim
| |
− | # Həsənova xanım Məmməd qızı, 3 nömrəli burucu fabrikinin fəhləsi
| |
− | # Əbdürrəhmanov Nəsib Yusif oğlu, xəstəxananın həkimi
| |
− | # İsmayılov Ələsgər Adışirin oğlu, kommunal təsərrüfat şöbəsinin işçisi
| |
− | # Novruzova Müşgünaz Mustafa qızı, 3 nömrəli burucu fabrikinin fəhləsi
| |
− | # Mustafayev Nuru Məmməd oğlu, 1 nömrəli yeddiillik məktəbin direktoru
| |
− | # Həsənova Rəhimə Abbasəli qızı, 3 nömrəli burucu fabrikinin fəhləsi
| |
− | # Quliyev Əliqulu Abbasəli oğlu, 4 nömrəli yeddiillik məktəbin direktoru
| |
− | # Hüseynova Cəmilə Cabbar qızı, 3 nömrəli burucu fabrikinin fəhləsi
| |
− | # Xudiyev Kamal Yusif oğlu, mətbəənin mürəttibi
| |
− | # Cabarov Cabbar Zülfüqar oğlu, 3 nömrəli burucu fabrikinin növbə ustası
| |
− | # Hüseynova Səfurə Məmməd qızı, yeyinti sənaye kombinatında baş usta
| |
− | # İbrahimova Əsmər Məhərrəm qızı, Lenin adına ipək kombinatının fəhləsi
| |
− | # İsmayılov Məmməd İsmayıl oğlu, şəhər partiya komitəsinin təlimatçısı
| |
− | # Babayeva Aminə Cabbar qızı, [[Stalin adına pedaqoji məktəb|Stalin adına pedaqoji məktəbin]] direktoru.
| |
− | # Nəcəfov Abbas Ələkbər oğlu, rayon kooperativlər ittifaqının tədarük kontoru müdiri
| |
− | # Hacıyev Əsabəli Mahmud oğlu, rayonlararası damazlıq stansiyasının müdiri
| |
− | # Ələşrəfov Abid Musa oğlu, kommunal təsərrüfat şöbəsinin işçisi
| |
− | # Hacıyev Faiq Şöyüb oğlu, Nuxa ticarətinin direktoru
| |
− | # Həsənova Məsumə Hüseyn qızı, mətbəədə mürəttib
| |
− | # Hümmətova Sürmayə Adil qızı, 4 nömrəli baramaaçan fabrikin fəhləsi
| |
− | # Mustafayev Qasım Məmməd oğlu, pullu diş ambulatoriyasında həkim
| |
− | # Quliyeva Şövkət Kərim qızı, şəhər komsomol komitəsinin ümumi bölmə müdiri
| |
− | # Rəhimova Zəhra İsmayıl qızı, 6 nömrəli məktəbin müəllimi
| |
− | # Məmmədov Qurban İlyas oğlu, Lenin adına ipək kombinatının fəhləsi
| |
− | # Məmmədov Mehdi Əhməd oğlu, rayon milis şöbəsi rəisinin müavini
| |
− | # Kərimov Cəfər Məcid oğlu, şəhər baytarlıq müalicəxanasının müdiri
| |
− | # Hacıyev Nurəli Saleh oğlu, Lenin adına ipək kombinatının toxucusu
| |
− | # [[Nurəddin Həbibullahzadə |Həbibullahzadə Nurəddin Yusif oğlu]], rayon icraiyyə komitəsinin tikinti və memarlıq şöbəsi müdiri
| |
− | # Osmanov Novruz Nurəhməd oğlu, şəhər partiya komitəsinin siyasi maarif kabinəsinin müdiri
| |
− | # Həmidova Almaz Camal qızı, ipək kombinatının fəhləsi
| |
− | # Rəhimov Qaffar Xəlil oğlu, Axundov adına əlillər artelinin dərzisi
| |
− | # Əhmədova Sədaqət İsmayıl qızı, yerli sənaye kombinatının tikiş sexində dərzi
| |
− | # Əfəndiyev Camaləddin Sıracəddin oğlu, Lenin adına ipək kombinatının baş mexaniki
| |
− | # [[Hüseyn Rəsulov|Rəsulov Hüseyn Bəxtiyar oğlu]], 10 nömrəli orta məktəbin direktoru
| |
− | # Muradova Zərifə Əziz qızı, Lenin adına ipək kombinatının fəhləsi
| |
− | # Hacıyev Əlisgəndər Həsən oğlu, Axundov adına əlillər artelinin sədri
| |
− | # Əfəndiyeva Sezalina Yunus qızı, Lenin adına ipək kombinatının toxucusu
| |
− | # Əbdürrəhmanov Lütfəli Məmmədəli oğlu, rayon plan komissiyasının baş iqtisadçısı
| |
− | # Babayeva Əliyyə Camal qızı, 4 nömrəli baramaaçan fabrikin fəhləsi
| |
− | # Orucov Tələt Umar oğlu, 3 nömrəli müalicəxananın baş həkimi
| |
− | # İdrisov Nəsrullah Mustafa oğlu, şəhər partiya komitəsinin təlimatçısı
| |
− | # Ramazanov Cumay Məmmədnəbi oğlu, şəhər ZDS icraiyyə komitəsinin sədri
| |
− | # Qasımova Ziyvər əliheydər qızı, ipək-sınaq labaratoriyasında loborant
| |
− | # Əliyeva Məsumə Fətulla qızı, Lenin adına ipək kombinatında fəhlə
| |
− | # Mustafayev İmam Süleyman oğlu, Lenin adına ipək kombinatının əyiricisi
| |
− | # Ramazanov Əbdüləli Nəsib oğlu, şəhər partiya komitəsinin təlimatçısı
| |
− | # Bağbanlı Ələkbər Abdulla oğlu, avtobazanın istismar şöbəsi rəisi
| |
− | # Cəfərova Səyyarə İbrahim qızı, 7 nömrəli orta məktəbin direktoru
| |
− | # Yusifov Ədhəm Uğurlu oğlu, çörək trestinin direktoru
| |
− | # Əzizov Mustafa Səməd oğlu, Nuxa ticarəti idarəsində yeməkxana müdiri
| |
− | # Əhmədova Rəna Məmmədqasım qızı, yerli sənaye kombinatının fəhləsi
| |
− | # Kərimova Sariyyə Məcid qızı, Lenin adına ipək kombinatında həmkarlar ittifaqı fabrik komitəsi sədri
| |
− | # Mustafayeva Məsmə Yaqub qızı, Lenin adına ipək kombinatında laboratoriya müdiri
| |
− | # [[Ələşrəf Kərimov|Kərimov Ələşrəf İsmayıl oğlu]], pensiyaçı
| |
− | # [[Suqra Mirzəyeva|Mirzəyeva Suqra Yusif qızı]], Lenin adına ipək kombinatında növbə ustası
| |
− | # Hüseynov Mitat Zülfüqar oğlu, çörək trestinin fəhləsi
| |
− | # Hidayətzadə Əhmədiyyə Yəhya oğlu, 2 nömrəli əyirici fabrikinin müdiri
| |
− | # Həsənov Nemət Hüseynbala oğlu, Lenin adına ipək kombinatında toxucu
| |
− | # Salibekyan Olya Baqdanovna, şəhər xəstəxanasında həkim
| |
− | # Səmədova Hədiyyə Şirin qızı, doğum evinin baş həkimi
| |
− | # Xəlilova Ziyvər Məmməd qızı, şəhər partiya komitəsində təlimatçı
| |
− | # Məmmədova Cəmilə Həsən qızı, Nakam adına kitabxananın müdiri
| |
− | # Səlimova Səyyarə Lətif qızı, 2 nömrəli gecə-gündüz körpələr evinin müdiri
| |
− | # İbrahimov Əsabəli İbrahim oğlu, 11 nömrəli yol istismar idarəsinin rəisi
| |
− | # [[Allahyar Əhmədov|Əhmədov Allahyar Ramazan oğlu]], kolxoz bazarının müdiri
| |
− | # Cəbiyeva Səlminaz Cəbi qızı, Lenin adına ipək kombinatının fəhləsi
| |
− | # Əbdürrəhmanov Təmraz Məmməd oğlu, şəhər partiya komitəsinin katibi
| |
− | # Markarov İvan Muradoviç, dövlət ticarət müfəttişi
| |
− | # Tahirova Nuriyyə Lətif qızı, Lenin adına ipək kombinatının toxucusu
| |
− | # [[Məmmədkəbir Hacıoğlu|Kərimov Məmmədkəbir Hacı oğlu]], rayon mədəniyyət evinin müdiri
| |
− | # Məmmədov Oruc Məmməd oğlu, şəhər partiya komitəsində şöbə müdiri
| |
− | # Məmmədov Hacıbaba Mustafa oğlu, rayon statistika idarəsində baş müfəttiş
| |
− | # Babayev Məmmədzəki Muxtar oğlu, 3 nömrəli fabrikin növbə ustası
| |
− | # [[Veysəl Mustafayev |Mustafayev Veysəl Məmmədkərim oğlu]], rayon kooperativlər ittifaqının sədri
| |
− | # Əbdürrəhmanov Cəlil Cəbrayıl oğlu, Kirov adına kolxozun briqadiri
| |
− | # Musayev Qurban Abdulla oğlu, Kirov adına kolxozun idarə heyəti sədrinin müavini
| |
− | # Qədirov Qurban Bəkir oğlu, Kirov adına kolxozun mühasibi
| |
− | # Əlimov Mustafa Rəhim oğlu, 2 nömrəli əyirici fabrikinin işçisi
| |
− | # İbrahimov Zahid Cəlil oğlu, 11 nömrəli orta məktəbin direktoru
| |
− | # Musayev Müslüm Bilal oğlu, Kirov adına kolxozun üzvü
| |
− | # Əhmədov Mustafa Yusif oğlu, şəhər partiya komitəsinin bölmə müdiri
| |
− | # Haşımova Simuzər Zahid qızı, 2 nömrəli fabrikin fəhləsi
| |
− | # Salamova Surayə Ziyad qızı, Kirov adına kolxozun manqabaşçısı
| |
− | # Əbdürrəhmanova Nəbiyyə Adışirin qızı, şəhər partiya komitəsinin təlimatçısı
| |
− | # Əbvdürrəhimov Əbdürrəhim Xəlil oğlu, rayon könüllü ovçular cəmiyyətinin müfəttişi
| |
− | # Nəsibova Səyalı Qaffar qızı, 2 nömrəli fabrikin fəhləsi
| |
− | # [[Binyət Abdullayeva|Abdullayeva Bünyad İbrahimxəlil qızı]], şəhər komsomol komitəsinin katibi
| |
− | # Məmmədova Lətafət Rəsul qızı, şəhər partiya komitəsinin təlimatçısı
| |
− | # Əbdürrəhimov Cumay Hidayət oğlu, Kirov adına kolxozun üzvü
| |
− | # Məhərrəmova Libadə Qara qızı, 2 nömrəli fabrikin fəhləsi
| |
− | # Mustafayev Qurbanəli İsmayıl oğlu, kommunal təsərrüfat şöbəsinin işçisi
| |
− | # Əbdülhəmidova Surayə məcid qızı, Kirov adına kolxozun tütünçüsü
| |
− | # Məmmədov Bəxtiyar Zeynal oğlu, Lenin adına ipək kombinatında partiya komitəsinin katibi
| |
− | # [[Əbdülhəmid Həmidov|Həmidov Əbdülhəmid Məcid oğlu]], [[“Nuxa fəhləsi” qəzeti]] redaktorunun müavini
| |
− | # İsmayılov Ağamalı İsmayıl oğlu, dövlət bankı Nuxa şöbəsinin müdiri
| |
− | # Həbibullayev Zahid Məmməd oğlu, Kirov adına kolxozun briqadiri
| |
− | # Qaffarov Qaffar Həsən oğlu, 2 nömrəli baramaaçan fabrikin fəhləsi
| |
− | | |
− | ==Ədəbiyyat==
| |
− | # {{məqalə
| |
− | | müəllif =
| |
− | | başlıq = {{abbr|'''Nuxa rayon Sovetinin deputatları'''|İstinad edilən səhifəyə keçid|0}}
| |
− | | orijinal = Нуха рајон Советинин депутатлары
| |
− | | link = https://ia601501.us.archive.org/32/items/100-2024/100_2024.JPG
| |
− | | dil =
| |
− | | cavabdeh =
| |
− | | nəşrin müəllifi = [[Məhyəddin Abbasov]] (redaktor)
| |
− | | nəşr = [[Nuxa fəhləsi]]
| |
− | | tip = qəzet
| |
− | | yer = [[Nuxa]]
| |
− | | nəşriyyat = Nuxa mətbəəsi
| |
− | | il = 1959
| |
− | | cild =
| |
− | | buraxılış = 20 mart
| |
− | | nömrə = 35 (5.795)
| |
− | | səhifələr = 3
| |
− | | isbn =
| |
− | | issn =
| |
− | | doi =
| |
− | | bibcode =
| |
− | | arxiv =
| |
− | | pmid =
| |
− | | ref =
| |
− | | archiveurl =
| |
− | | archivedate =
| |
− | }}
| |
− | # {{məqalə
| |
− | | müəllif =
| |
− | | başlıq = {{abbr|'''Nuxa şəhər Sovetinin deputatları'''|İstinad edilən səhifəyə keçid|0}}
| |
− | | orijinal = Нуха шәһәр Советинин депутатлары
| |
− | | link = https://ia904705.us.archive.org/16/items/100-2025/100_2025.JPG
| |
− | | dil =
| |
− | | cavabdeh =
| |
− | | nəşrin müəllifi = [[Məhyəddin Abbasov]] (redaktor)
| |
− | | nəşr = [[Nuxa fəhləsi]]
| |
− | | tip = qəzet
| |
− | | yer = [[Nuxa]]
| |
− | | nəşriyyat = Nuxa mətbəəsi
| |
− | | il = 1959
| |
− | | cild =
| |
− | | buraxılış = 22 mart
| |
− | | nömrə = 36 (5.796)
| |
− | | səhifələr = 3
| |
− | | isbn =
| |
− | | issn =
| |
− | | doi =
| |
− | | bibcode =
| |
− | | arxiv =
| |
− | | pmid =
| |
− | | ref =
| |
− | | archiveurl =
| |
− | | archivedate =
| |
− | }}
| |
− | # {{məqalə
| |
− | | müəllif =
| |
− | | başlıq = {{abbr|'''Rayon və şəhər Sovetlərinin sessiyaları'''|İstinad edilən səhifəyə keçid|0}}
| |
− | | orijinal = Рајон вә шәһәр Советләрини сессијалары
| |
− | | link = https://ia904701.us.archive.org/33/items/100-2038/100_2038.JPG
| |
− | | dil =
| |
− | | cavabdeh =
| |
− | | nəşrin müəllifi = [[Məhyəddin Abbasov]] (redaktor)
| |
− | | nəşr = [[Nuxa fəhləsi]]
| |
− | | tip = qəzet
| |
− | | yer = [[Nuxa]]
| |
− | | nəşriyyat = Nuxa mətbəəsi
| |
− | | il = 1959
| |
− | | cild =
| |
− | | buraxılış = 25 mart
| |
− | | nömrə = 37 (5.797)
| |
− | | səhifələr = 31
| |
− | | isbn =
| |
− | | issn =
| |
− | | doi =
| |
− | | bibcode =
| |
− | | arxiv =
| |
− | | pmid =
| |
− | | ref =
| |
− | | archiveurl =
| |
− | | archivedate =
| |
− | }}
| |
− | | |
− | ==Həmçinin, bax:==
| |
− | * [[Şəki (Nuxa) rayon və şəhər Sovetlərinin sədr, sədr müavini və katiblərinin siyahısı]]
| |
− | * [[Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1940)|İkinci çağırış Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatlarının siyahısı (1940)]]
| |
− | * [[Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1948)|Üçüncü çağırış Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatlarının siyahısı (1948)]]
| |
− | * [[Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1951)|Dördüncü çağırış Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatlarının siyahısı (1951)]]
| |
− | * [[Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1953)|Beşinci çağırış Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatlarının siyahısı (1953)]]
| |
− | * [[Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1955)|Altıncı çağırış Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatlarının siyahısı (1955)]]
| |
− | * [[Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1957)|Yeddinci çağırış Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatlarının siyahısı (1957)]]
| |
− | * [[Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1961)|Səkkizinci çağırış Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatlarının siyahısı (1961)]]
| |
− | * [[Nuxa şəhər və Vartaşen rayon sovetlərinin deputatları (1963)|Doqquzuncu çağırış Nuxa şəhər və Vartaşen rayon sovetlərinin deputatlarının siyahısı (1963)]]
| |
− | * [[Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1965)|Onuncu çağırış Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatlarının siyahısı (1965)]]
| |
− | | |
− | {{Yoxlanılmış məqalə}}
| |
− | | |
− | {{Yoxlanılmış siyahı}}
| |