Sətir 1: |
Sətir 1: |
| [[kateqoriya:Əd.]][[Kateqoriya:{{padleft:|1|{{PAGENAME}}}}]][[Kateqoriya:Şəkinin tarixinə dair materiallar]] | | [[kateqoriya:Əd.]][[Kateqoriya:{{padleft:|1|{{PAGENAME}}}}]][[Kateqoriya:Şəkinin tarixinə dair materiallar]] |
| [[Fayl:Logo26.png|200px|right|''Şəki Ensiklopediyasının kiçik loqosu '']] | | [[Fayl:Logo26.png|200px|right|''Şəki Ensiklopediyasının kiçik loqosu '']] |
− | '''11 yanvar 1948-ci il tarixdə keçirilmiş Nuxa rayon və şəhər sovetlərinə seçkilərdə''' 55 nəfər Nuxa rayon Sovetinin (bax: {{Bax|#Rayon Sovetinə seçilmiş deputatlar|green}}), 85 nəfər Nuxa şəhər Sovetinin (bax: {{Bax|#Nuxa şəhər Sovetinə seçilmiş deputatlar|green}}), o cümlədən, 4 nəfər ([[Mustafa Qədimov]], [[Umud Süleymanov]], [[Qədir Əhmədov]] və [[Yunus Məmmədov]]) həm rayon, həm də şəhər sovetinin deputatı seçilmişdir. | + | '''14 mart 1965-ci il tarixdə keçirilmiş onuncu çağırış Nuxa rayon və şəhər sovetlərinə seçkilərdə''' 75 nəfər Nuxa rayon Sovetinin (bax: {{Bax|#Rayon Sovetinə seçilmiş deputatlar|green}}), 108 nəfər Nuxa şəhər Sovetinin (bax: {{Bax|#Nuxa şəhər Sovetinə seçilmiş deputatlar|green}}), o cümlədən, 1 nəfər (İzzət Həmidov) həm rayon, həm də şəhər sovetinin deputatı seçilmişdir. 25 mart 1965-ci il tarixində rayon və şəhər sovetlərinin birinci sessiyaları baş tutub. Rayon Sovetinə İsmət Quliyeva sədr, Siracəddin Mustafayev sədrin birinci müavini, [[Minayə Həmidova]] katib, şəhər Sovetinə isə [[Saat Əzizov]] sədr, Cəmilə Məmmədova sədrin ştatdankənar müavini, Tofiq Mikayılov isə katib seçilmişdir. |
| | | |
| ===Rayon Sovetinə seçilmiş deputatlar=== | | ===Rayon Sovetinə seçilmiş deputatlar=== |
− | (''[[“Nuxa fəhləsi” qəzeti|“Nuxa fəhləsi” qəzetindən]]{{Sfn|Rayon Sovetinə seçilmiş deputatlar|1948}}'')
| + | # Abdullayev Baxtiyar Mürsəl oğlu, Lenin adına kolxozun zootexniki |
− | | + | # Məmmədova Tamara Qasım qızı, Lenin adına kolxozun üzvü |
− | # | + | # Abdurrahmanova Ceyhun Hacıbala qızı, Lenin adına kolxozun üzvü |
− | | + | # Hacıyev Fərrux Musa oğlu, rayon maliyyə şöbəsinin müdiri |
− | ====Rayon zəhmətkeş deputatları sovetinin sessiyası====
| + | # Hüseynov Qəni Məcid oğlu, Nuxa rayon kolxoz-sovxoz istehsalat idarəsinin rəisi |
− | (''[[“Nuxa fəhləsi” qəzeti|“Nuxa fəhləsi” qəzetindən]], ixtisarla{{Sfn|Rayon zəhmətkeş deputatları sovetinin sessiyası|1948}}'')
| + | # Məmmədov Əhmədiyə Abdulla oğlu, Zəyzid kənd Soveti icraiyyə komitəsinin sədri |
− | | + | # Rəşidov Əbdüləvvəl Rəcəb oğlu, «Şəfəq» kolxozunda traktor briqadasının briqadiri |
− | Yanvarın 28-də səhiyyə maarifi evində Nuxa Zəhmətkeş deputatları rayon Sovetinin birinci sessiyası olmuşdur. Sessiyanı deputat B.Mustafayev yoldaş açaraq yanvarın 11-də rayon zəhmətkeşlərinin seçkilərdə böyük siyasi fəallıqla iştirak etdiklərindən danışmışdır.
| + | # Paşayeva Səmayə İsrafil qızı, «Şəfəq» kolxozunun sağıcısı |
− | | + | # Məmmədova Səhrayə İsmayıl qızı, K.Marks adına kolxozun üzvü |
− | Sessiya deputat M.Salehli yoldaşı iclasın sədri və M.Həmidova yoldaşı katibi seçdikdən sonra, gündəlik qəbul edərək onun müzakirəsinə keçdi...
| + | # Səmədova Qəribə Soltan qızı, K.Marks adına kolxozun üzvü |
− | | + | # Nəcməddinov Həsən Tacəddin oğlu, K.Marks adına kolxozun sədri |
− | Sessiya rayon icraiyyə komitəsinin heyətini 11 nəfərdən ibarət seçdi. Rayon soveti icraiyyə komitəsinin sədrliyinə deputat [[Yunus Məmmədov]], sədr müavinliyinə Qurban Hüseynov və katibliyinə Minayə Həmidova yoldaşlar seçildilər. Sonra icraiyyə komitəsinin kənd təsərrüfat şöbəsi müdirliyinə H.Əbdürrəhimov, maarif şöbəsi müdirliyinə [[Mustafa Cabbarzadə|M.Cabbarzadə]], maliyyə şöbəsi müdirliyinə A.Nəcəfov, ticarət şöbəsi müdirliyinə Ə.İbrahimov, səhiyyə şöbəsi müdirliyinə C.Kərimov, ictimai-təminat şöbəsi müdirliyinə S.Məmmədova, ümumi şöbə müdirliyinə R.Mustafayev, yerli yol şöbəsi müdirliyinə S.Muradov, mədəni-maarif şöbəsi müdirliyinə C.Ramazanov, plan komisyonu sədrliyinə Ə.Ələkbərov, rayon sənaye kombinatı direktorluğuna Ü.Qəhrəmanov yoldaşlar təsdiq edildilər.
| + | # Məmmədov Bəlyar Müslüm oğlu, Baş Küngüd kənd Soveti icraiyyə komitəsinin sədri |
− | | + | # Xasməmmədova Nurcahan Əsədullah qızı, Orconikidze adına kolxozun üzvü |
− | Daha sonra sessiya icraiyyə komitəsi yanında daimi komisyonlar yaradılması məsələsini müzakirə edərək, 7 daimi komisyon seçmişdir. Büdcə komisyonu sədrliyinə F.Hacıyev, kənd təsərrüfat komisyonu sədrliyinə B.Mustafayev, maarif və mədəni-maarif komisyonu sədrliyinə M.Salehli, səhiyyə komisyonu sədrliyinə Ə.Məmmədov, ticarət komisyonu sədrliyinə A.Nəcəfov, sənaye komisyonu sədrliyinə [[Əbdülhəmid Həmidov|Ə.Həmidov]], yol-abadanlıq komisyonu sədrliyinə H.Əbdürrəhimov yoldaşlar seçildi.
| + | # Mehdiyev Vəzir Cabbar oğlu, Orconikidze adına kolxozun ferma müdiri |
| + | # Əhmədova Həmidə Cumay qızı, Aydınbulaq kolxozunun sağıcısı |
| + | # Quliyeva İsmət Ələşrəf qızı, rayon icraiyyə komitəsinin sədri |
| + | # Həmidov İzzət Atakişi oğlu, şəhər partiya komitəsinin katibi |
| + | # İsmayılova Şəfiqə Teymur qızı, Böyük Dəhnə kəndində tibb bacısı |
| + | # Əzizova Fatma Məmməd qızı, «Kommunist» kolxozunun üzvü |
| + | # Hacıyev Məmmədxamiz Qurban oğlu, Böyük Dəhnə kənd Soveti icraiyyə komitəsinin sədri |
| + | # Kərimov Kərim Cəfər oğlu, rayon mədəniyyət şöbəsinin müdiri |
| + | # Kərimov Kərim Qoca oğlu, N.F.Axundov adına kolxozda ferma müdiri |
| + | # Qasımova Rahilə Qurban qızı, C.Cabbarlı adına kolxozun tütünçüsü |
| + | # Qasımov Əbuzər Fərəc oğlu, Partiya-dövlət nəzarəti komitəsinin sədri |
| + | # Qaffarov Nurməmməd Cəlil oğlu, Kiçik Dəhnə kənd Sovetini icraiyyə komitəsinin sədri |
| + | # [[Fərrux Həmidzadə|Həmidzadə Fərrux Yunus oğlu]], mərkəzi xəstəxananın baş həkimi |
| + | # Mustafayeva Şamba İsmayıl qızı, Telman adına kolxozun tütünçüsü |
| + | # Mikayılova Tərgül Məmməd qızı, Telman adına kolxozun tütünçüsü |
| + | # Babayeva Vəzifə Xəlil qızı, Kiçik Dəhnə kəndində kitabxana müdiri |
| + | # Məmmədov Əhmədiyə İlyas oğlu, Cəfərabad kənd Soveti icraiyyə komitəsinin sədri |
| + | # Minasyan Xanım Mixak qızı, XXII Partiya qurultayı kolxozunun üzvü |
| + | # Rəsulov Oruc Şaban oğlu, «Paris kommunası» kolxozunun sədri |
| + | # Əliyeva Nazlıxanım Abdurahman qızı, «Paris kommunası» kolxozunun tütünçüsü |
| + | # Əliyev Əli İsmayıl oğlu, rayon milis şöbəsinin rəisi |
| + | # Osmanov Ənvər Məhyəddin oğlu, kənd təsərrüfatı texnikası birliyi rayon şöbəsinin rəisi |
| + | # Abdulxalıqov Nadir Məmməd oğlu, «9 Yanvar» kolxozunun üzvü |
| + | # Şahmirova Əsmər Balabəy qızı, «Qafqaz» kolxozunun sağıcısı |
| + | # Qəribov Qərib Əlibəy oğlu, «Qafqaz» kolxozunun mexaniki |
| + | # Məmmədov Əhməd İsmayıl oğlu, «Qafqaz» kolxozunun üzvü |
| + | # Nəsibova Zeynəb Seyid qızı, «Qafqaz» kolxozunun tütünçüsü |
| + | # [[Vahid Qəniyev|Qəniyev Vahid Hüseyn oğlu]], Suvarma sistemləri idarəsinin baş mühəndisi |
| + | # Məmmədova Mina Mabud qızı, Baş Göynük kəndində müəllim |
| + | # Məmmədov Fərman Məmmədəli oğlu, Baş Göynük kənd Soveti icraiyyə komitəsinin sədri |
| + | # Hümmətova Güllər Yunus qızı, «Fəhlə-kəndli birliyi» kolxozunun sağıcısı |
| + | # Ramazanova Səmənnaz Ramazan qızı, «Fəhlə-kəndli birliyi» kolxozunun üzvü |
| + | # Məhərrəmov Məhərrəm Qurban oğlu, Baş Layısqı kəndində müəllim |
| + | # Bəkirov Yamən Yaqub oğlu, «Fəhlə-kəndli birliyi» kolxozu partiya təşkilatının katibi |
| + | # Sultanov Məmməd Səməd oğlu, Nuxa rayon istehsalat idarəsinin baş aqronomu |
| + | # Mustafayev Siracəddin Nəsib oğlu, rayon icraiyyə komitəsi sədrinin müavini |
| + | # Əhmədova Ziyadə Məmməd qızı, İnçə kənd soveti icraiyyə komitəsinin katibi |
| + | # Məmmədov Məmməd İslam oğlu, «Qırmızı oktyabr» kolxozunun mexanizatoru |
| + | # Qaffarov Bahadur Şükür oğlu, Qaradağlı kənd soveti icraiyyə komitəsinin sədri |
| + | # Çələbizadə Əsmayə Adışirin qızı, «Azərbaycan» kolxozunun üzvü |
| + | # Həsrətova Məhparə İsmayıl qızı, «Azərbaycan» kolxozunun manqabaşçısı |
| + | # Piriyev Yusif Tahir oğlu, Daşüz camışçılıq sovxozunun direktoru |
| + | # [[Minayə Həmidova|Həmidova Minayə Məcid qızı]], rayon icraiyyə komitəsinin katibi |
| + | # Qarayeva Dilarəm Davud qızı, Oxud kənd Soveti icraiyyə komitəsinin sədri |
| + | # Mustafayeva Sariyə Ağəmməd qızı, Nərimanov adına kolxozun tütünçüsü |
| + | # Məmmədov Səttar Yəhya oğlu, Nərimanov adına kolxozun üzvü |
| + | # Alxasova Sariyə Səfər qızı, «1 May» kolxozunun üzvü |
| + | # Tahirova Nazlı Qurban qızı, «1 May» kolxozunun tütünçüsü |
| + | # Feyzullayev Təmraz Cumay oğlu, Kiş kəndində müəllim |
| + | # Mustafayev Behbud Oruc oğlu, kənd təsərrüfatı texnikumunun direktoru |
| + | # Bəkirov Bəkir Saleh oğlu, «1 May» kolxozunun üzvü |
| + | # Məsimova Leyla Davud qızı, «1 May» kolxozunun tütünçüsü |
| + | # Abdurahmanova Zinyət Yaqub qızı, «1 May» kolxozunun üzvü |
| + | # Şükürova Ziyafət Ələkbər qızı, şəhər komsomol komitəsinin katibi |
| + | # Abdulxalıqov Məmmədəli Hümmət oğlu, «1 May» kolxozunun üzvü |
| + | # [[Əbdürrəhim Məmmədov|Məmmədov Əbdürrəhim Abdurahman oğlu]], şəhər partiya komitəsinin birinci katibi |
| + | # [[Məhyəddin Abbasov|Abbasov Məhyəddin Paşa oğlu]], «Lenin bayrağı» qəzetinin redaktoru |
| + | # Qarabenko Mariya İvan qızı, S.Orconikidze adına sovxozun fəhləsi |
| + | # Nağıyev Müseyib Kazım S.Orconikidze adına qəsəbə Soveti icraiyyə komitəsinin sədri |
| + | # Pənahova Firuzə Alı qızı, S.Orconikidze adına sovxozun fəhləsi |
| + | # Hacıyev İsmayıl Şirin oğlu, S.Orconikidze adına sovxozun direktoru |
| + | # Hüseynova Lalə Həbib qızı, S.Orconikidze adına sovxozun fəhləsi |
| | | |
| ===Nuxa şəhər Sovetinə seçilmiş deputatlar=== | | ===Nuxa şəhər Sovetinə seçilmiş deputatlar=== |
Sətir 40: |
Sətir 101: |
| # Əsgərov Ələsgər bağır oğlu, təmir-tikinti sahəsində dülgər | | # Əsgərov Ələsgər bağır oğlu, təmir-tikinti sahəsində dülgər |
| # İbrahimova Xalidə Yaqub qızı, ipək kombinatı partiya komitəsinin katibi | | # İbrahimova Xalidə Yaqub qızı, ipək kombinatı partiya komitəsinin katibi |
− | # Ələkbərov Hüseyn Ələsgər oğlu, 55 nömrəli tikinti idarəsinin rəisi | + | # [[Hüseyn Əkbərov|Əkbərov Hüseyn Ələsgər oğlu]], 55 nömrəli tikinti idarəsinin rəisi |
− | # Mustafayevaq Ceyran Baxış qızı, 3 nömrəli fabrikdə baramaaçan | + | # Mustafayeva Ceyran Baxış qızı, 3 nömrəli fabrikdə baramaaçan |
| # Əfəndiyev Rauf Əhəd oğlu, elektrik şəbəkəsi idarəsində fəhlə | | # Əfəndiyev Rauf Əhəd oğlu, elektrik şəbəkəsi idarəsində fəhlə |
| # Əfəndiyev Məmmədiyə İbrahim oğlu, təqaüdçü müəllim | | # Əfəndiyev Məmmədiyə İbrahim oğlu, təqaüdçü müəllim |
Sətir 77: |
Sətir 138: |
| # Salamov Şaban Yaqub oğlu, ipək kombinatının tikinti şöbəsində dülgər | | # Salamov Şaban Yaqub oğlu, ipək kombinatının tikinti şöbəsində dülgər |
| # İsmayılova Barat Yaqub qızı, ipək kombinatında toxucu | | # İsmayılova Barat Yaqub qızı, ipək kombinatında toxucu |
− | # Əfəndiyev Tacəddin Abdurəhman oğlu, ipək kombinatının direktoru | + | # [[Tacəddin Əfəndiyev|Əfəndiyev Tacəddin Abdurəhman oğlu]], ipək kombinatının direktoru |
| # Əleydərova Zülayə Qurbanəli qızı, ipək kombinatının 4 nömrəli sahəsində fəhlə | | # Əleydərova Zülayə Qurbanəli qızı, ipək kombinatının 4 nömrəli sahəsində fəhlə |
| # Arutyunov Mixail Petrosoviç, idman cəmiyyətinin sədri | | # Arutyunov Mixail Petrosoviç, idman cəmiyyətinin sədri |
Sətir 103: |
Sətir 164: |
| # Məmmədova Nuriyyə Cabbar qızı, 2 nömrəli baramaaçan istehsalatında ucdüyən | | # Məmmədova Nuriyyə Cabbar qızı, 2 nömrəli baramaaçan istehsalatında ucdüyən |
| # Əfəndiyeva Sevil Soltan qızı, ipək kombinatında fəhlə | | # Əfəndiyeva Sevil Soltan qızı, ipək kombinatında fəhlə |
− | # [[Qədir əhmədov|Əhmədov Qədir Ramazan oğlu]], 10 nömrəli məktəbdə müəllim | + | # [[Qədir Əhmədov|Əhmədov Qədir Ramazan oğlu]], 10 nömrəli məktəbdə müəllim |
| # Tumanyan Sərkis Avaqimoviç, kommunal təsərrüfat şöbəsinin müdiri | | # Tumanyan Sərkis Avaqimoviç, kommunal təsərrüfat şöbəsinin müdiri |
| # Məhərrəmova Firdövsü Məmmədəli qızı, polis şöbəsində pasport stolunun rəisi | | # Məhərrəmova Firdövsü Məmmədəli qızı, polis şöbəsində pasport stolunun rəisi |
Sətir 128: |
Sətir 189: |
| # İsmayılov Mikayıl Çələbi oğlu, ipək kombinatında baramaaçan | | # İsmayılov Mikayıl Çələbi oğlu, ipək kombinatında baramaaçan |
| # Sadıqova Almaz İbrahim qızı, toxucu-trikotaj fabrikində fəhlə | | # Sadıqova Almaz İbrahim qızı, toxucu-trikotaj fabrikində fəhlə |
− |
| |
− |
| |
− |
| |
− | ====Nuxa şəhər sovetinin birinci sessiyası====
| |
− | (''[[“Nuxa fəhləsi” qəzeti|“Nuxa fəhləsi” qəzetindən]], ixtisarla{{Sfn|Nuxa şəhər sovetinin birinci sessiyası|1948}}'')
| |
− |
| |
− | Yanvarın 20-də səhiyyə maarifi evində ikinci çağırış Nuxa şəhər sovetinin 1-ci sessiyası olmuşdur. Sessiyanı ən qoca deputat [[Allahyar Əhmədov]] yoldaş açmışdır.
| |
− |
| |
− | Nuxa şəhərinin abadlaşdırılması üzrə qarşıda duran vəzifələr haqqında deputat [[Mustafa Qədimov|M.Qədimov]] yoldaş məruzə etmişdir.
| |
− |
| |
− | Mandat komisyonu sədri deputat Quliyev yoldaşın məruzəsini eşitdikdən sonra sessiya təşkilat məsələlərini müzakirə etmişdir. Şəhər sovetinin icraiyyə komitəsinin heyətinə [[Mustafa Qədimov]] (sədr), [[Hüseyn Əkbərov]] (sədr müavini), Həmidə Əhmədova (katib), [[Qədir Əhmədov]], [[Fərrux Həmidzadə]], Məmməd Urduxanov, [[Rəsul Rəsullu]], Minayə Şabanova, Nurməmməd Quliyev, İvan Markarov, [[Mustafa Cabbarzadə]] yoldaşlar seçilmişlər. Şəhər sovetinin kommunal təsərrüfat şöbəsi müdirliyinə [[Hüseyn Əkbərov]], səhiyyə şöbəsi müdirliyinə [[Fərrux Həmidzadə]], maarif şöbəsi müdirliyinə Minayə Yusivova, memarlıq şöbəsi müdirliyinə Tahir Abdullayev və kənd təsərrüfatı şöbəsi müdirliyinə deputat Yusif Fətəliyev yoldaşlar təsdiq edilmişlər.
| |
− |
| |
− | Sessiya büdcə, sənaye, kommunal təsərrüfatı, səhiyyə, maarif və ticarət üzrə daimi komisyonları təşkil və təsdiq etmişdir. Büdcə üzrə daimi komisyonun sədrliyinə deputat Əliheydər Xəlilov, sənaye üzrə daimi komisyonun sədrliyinə deputat [[Allahyar Əhmədov]], kommunal təsərrüfatı üzrə daimi komisyonun sədrliyinə deputat Nurməmməd Quliyev, səhiyyə üzrə daimi komisyonun sədrliyinə deputat Mirqasım Ocaqov, maarif üzrə daimi komisyonun sədrliyinə deputat [[Rəsul Rəsullu]] və ticarət üzrə daimi komisyonun sədrliyinə deputat İvan Markarov yoldaşlar seçilmişlər.
| |
− |
| |
− | == İstinadlar ==
| |
− | {{İstinad siyahısı}}
| |
| | | |
| ==Ədəbiyyat== | | ==Ədəbiyyat== |
| # {{məqalə | | # {{məqalə |
| | müəllif = | | | müəllif = |
− | | başlıq = {{abbr|'''Rayon Sovetinə seçilmiş deputatlar'''|İstinad edilən səhifəyə keçid|0}} | + | | başlıq = {{abbr|'''Xalqın ləyaqətli oğulları və qızları : Nuxa rayon sovetinə deputatlığa namizədlərin qeydə alınması'''|İstinad edilən səhifəyə keçid|0}} |
− | | orijinal = Рајон Советинә сечилмиш депутатлар | + | | orijinal = |
− | | link = https://archive.org/details/nuxa-shr-v-rayon-sovetlrinin-deputatlari-1948_202209/page/n2/mode/1up | + | | link = https://ia804703.us.archive.org/10/items/100-2111/100_2111.JPG |
| | dil = | | | dil = |
| | cavabdeh = | | | cavabdeh = |
| | nəşrin müəllifi = [[Məhyəddin Abbasov]] (redaktor) | | | nəşrin müəllifi = [[Məhyəddin Abbasov]] (redaktor) |
− | | nəşr = [[Nuxa fəhləsi]] | + | | nəşr = [[Lenin bayrağı]] |
| | tip = qəzet | | | tip = qəzet |
| | yer = [[Nuxa]] | | | yer = [[Nuxa]] |
− | | nəşriyyat = Kirov adına mətbəə | + | | nəşriyyat = Nuxa mətbəəsi |
− | | il = 1948 | + | | il = 1965 |
| | cild = | | | cild = |
− | | buraxılış = 16 yanvar | + | | buraxılış = 24 fevral |
− | | nömrə = 7 (4.066) | + | | nömrə = 23 (474) |
− | | səhifələr = 1 | + | | səhifələr = 3 |
| | isbn = | | | isbn = |
| | issn = | | | issn = |
Sətir 169: |
Sətir 214: |
| | arxiv = | | | arxiv = |
| | pmid = | | | pmid = |
− | | ref = Rayon Sovetinə seçilmiş deputatlar | + | | ref = Nuxa rayon sovetinə deputatlığa namizədlərin qeydə alınması |
| | archiveurl = | | | archiveurl = |
| | archivedate = | | | archivedate = |
Sətir 175: |
Sətir 220: |
| # {{məqalə | | # {{məqalə |
| | müəllif = | | | müəllif = |
− | | başlıq = {{abbr|'''Rayon zəhmətkeş deputatları sovetinin sessiyası'''|İstinad edilən səhifəyə keçid|0}} | + | | başlıq = {{abbr|'''Nuxa şəhər Sovetinə deputatlığa namizədlər'''|İstinad edilən səhifəyə keçid|0}} |
− | | orijinal = Район зәһмәткеш депутатлары Советинин сессиясы | + | | orijinal = Нуха шәһәр Советинә депутатлыға намизәдләр |
− | | link = https://archive.org/details/nuxa-shr-v-rayon-sovetlrinin-deputatlari-1948_202209/page/n3/mode/1up | + | | link = https://ia804702.us.archive.org/0/items/100-2113/100_2113.JPG |
| | dil = | | | dil = |
| | cavabdeh = | | | cavabdeh = |
| | nəşrin müəllifi = [[Məhyəddin Abbasov]] (redaktor) | | | nəşrin müəllifi = [[Məhyəddin Abbasov]] (redaktor) |
− | | nəşr = [[Nuxa fəhləsi]] | + | | nəşr = [[Lenin bayrağı]] |
| | tip = qəzet | | | tip = qəzet |
| | yer = [[Nuxa]] | | | yer = [[Nuxa]] |
− | | nəşriyyat = Kirov adına mətbəə | + | | nəşriyyat = Nuxa mətbəəsi |
− | | il = 1948 | + | | il = 1965 |
| | cild = | | | cild = |
− | | buraxılış = 30 yanvar | + | | buraxılış = 28 fevral |
− | | nömrə = 13 (4.072) | + | | nömrə = 25 (475) |
− | | səhifələr = 1 | + | | səhifələr = 3 |
− | | isbn =
| |
− | | issn =
| |
− | | doi =
| |
− | | bibcode =
| |
− | | arxiv =
| |
− | | pmid =
| |
− | | ref = Rayon zəhmətkeş deputatları sovetinin sessiyası
| |
− | | archiveurl =
| |
− | | archivedate =
| |
− | }}
| |
− | # {{məqalə
| |
− | | müəllif =
| |
− | | başlıq = {{abbr|'''Nuxa şəhər Sovetinə seçilmiş deputatlar'''|İstinad edilən səhifəyə keçid|0}}
| |
− | | orijinal = Нуха шәһәр Советинә сечилмиш депутатлар
| |
− | | link = https://archive.org/details/nuxa-shr-v-rayon-sovetlrinin-deputatlari-1948_202209/mode/1up
| |
− | | dil =
| |
− | | cavabdeh =
| |
− | | nəşrin müəllifi = [[Məhyəddin Abbasov]] (redaktor)
| |
− | | nəşr = [[Nuxa fəhləsi]]
| |
− | | tip = qəzet
| |
− | | yer = [[Nuxa]]
| |
− | | nəşriyyat = Kirov adına mətbəə
| |
− | | il = 1948
| |
− | | cild =
| |
− | | buraxılış = 18 yanvar
| |
− | | nömrə = 8 (4.067)
| |
− | | səhifələr = 1
| |
| | isbn = | | | isbn = |
| | issn = | | | issn = |
Sətir 223: |
Sətir 241: |
| | arxiv = | | | arxiv = |
| | pmid = | | | pmid = |
− | | ref = Nuxa şəhər Sovetinə seçilmiş deputatlar | + | | ref = Nuxa şəhər Sovetinə deputatlığa namizədlər |
| | archiveurl = | | | archiveurl = |
| | archivedate = | | | archivedate = |
Sətir 229: |
Sətir 247: |
| # {{məqalə | | # {{məqalə |
| | müəllif = | | | müəllif = |
− | | başlıq = {{abbr|'''Nuxa şəhər sovetinin birinci sessiyası'''|İstinad edilən səhifəyə keçid|0}} | + | | başlıq = {{abbr|'''Yerli Sovetlərin sessiyaları'''|İstinad edilən səhifəyə keçid|0}} |
− | | orijinal = Нуха шәһәр Советинин биринҹи сессиясы | + | | orijinal = |
− | | link = https://archive.org/details/nuxa-shr-v-rayon-sovetlrinin-deputatlari-1948_202209/page/n1/mode/1up | + | | link = https://ia904700.us.archive.org/2/items/100-2118/100_2118.JPG |
| | dil = | | | dil = |
| | cavabdeh = | | | cavabdeh = |
| | nəşrin müəllifi = [[Məhyəddin Abbasov]] (redaktor) | | | nəşrin müəllifi = [[Məhyəddin Abbasov]] (redaktor) |
− | | nəşr = [[Nuxa fəhləsi]] | + | | nəşr = [[Lenin bayrağı]] |
| | tip = qəzet | | | tip = qəzet |
| | yer = [[Nuxa]] | | | yer = [[Nuxa]] |
− | | nəşriyyat = Kirov adına mətbəə | + | | nəşriyyat = Nuxa mətbəəsi |
− | | il = 1948 | + | | il = 1965 |
| | cild = | | | cild = |
− | | buraxılış = 24 yanvar | + | | buraxılış = 28 mart |
− | | nömrə = 10 (4.069) | + | | nömrə = 36 (486) |
| | səhifələr = 1 | | | səhifələr = 1 |
| | isbn = | | | isbn = |
Sətir 250: |
Sətir 268: |
| | arxiv = | | | arxiv = |
| | pmid = | | | pmid = |
− | | ref = Nuxa şəhər sovetinin birinci sessiyası | + | | ref = Nuxa şəhər Sovetinə deputatlığa namizədlər |
| | archiveurl = | | | archiveurl = |
| | archivedate = | | | archivedate = |
Sətir 256: |
Sətir 274: |
| | | |
| ==Həmçinin, bax:== | | ==Həmçinin, bax:== |
− | * [[Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1940)]] | + | * [[Şəki (Nuxa) rayon və şəhər Sovetlərinin sədr, sədr müavini və katiblərinin siyahısı]] |
− | * [[Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1951)]] | + | * [[Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1940)|İkinci çağırış Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatlarının siyahısı (1940)]] |
− | * [[Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1957)]] | + | * [[Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1948)|Üçüncü çağırış Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatlarının siyahısı (1948)]] |
| + | * [[Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1951)|Dördüncü çağırış Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatlarının siyahısı (1951)]] |
| + | * [[Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1953)|Beşinci çağırış Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatlarının siyahısı (1953)]] |
| + | * [[Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1955)|Altıncı çağırış Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatlarının siyahısı (1955)]] |
| + | * [[Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1957)|Yeddinci çağırış Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatlarının siyahısı (1957)]] |
| + | * [[Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1959)|Səkkizinci çağırış Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatlarının siyahısı (1959)]] |
| + | * [[Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1961)|Səkkizinci çağırış Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatlarının siyahısı (1961)]] |
| + | * [[Nuxa şəhər və Vartaşen rayon sovetlərinin deputatları (1963)|Doqquzuncu çağırış Nuxa şəhər və Vartaşen rayon sovetlərinin deputatlarının siyahısı (1963)]] |
| | | |
| {{Yoxlanılmış siyahı}} | | {{Yoxlanılmış siyahı}} |