Şəki Ensiklopediyasına maliyyə dəstəyi göstərmək istəyən hər bir şəxs 4169 7388 5183 5607 (05/26 VISA) Kapital Bank kart hesabımıza istədiyi məbləğdə ianə köçürə bilər.   Daha ətraflı...
Bu məqalə Şəki Ensiklopediyasının çapa hazır məqaləsidir.
Bu məqalə Şəki Ensiklopediyasının yoxlanılmış məqalələrindən biridir və müəlliflik hüququ Şəki Ensiklopediyasının redaksiyasına məxsusdur.

Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1965)

Şəki Ensiklopediyası səhifəsi
Jump to navigation Jump to search
Şəki Ensiklopediyasının kiçik loqosu

14 mart 1965-ci il tarixdə keçirilmiş onuncu çağırış Nuxa rayon və şəhər sovetlərinə seçkilərdə 75 nəfər Nuxa rayon Sovetinin (bax: ), 108 nəfər Nuxa şəhər Sovetinin (bax: ), o cümlədən, 1 nəfər (İzzət Həmidov) həm rayon, həm də şəhər sovetinin deputatı seçilmişdir. 25 mart 1965-ci il tarixində rayon və şəhər sovetlərinin birinci sessiyaları baş tutub. Rayon Sovetinə İsmət Quliyeva sədr, Siracəddin Mustafayev sədrin birinci müavini, Minayə Həmidova katib, şəhər Sovetinə isə Saat Əzizov sədr, Cəmilə Məmmədova sədrin ştatdankənar müavini, Tofiq Mikayılov isə katib seçilmişdir.

Rayon Sovetinə seçilmiş deputatlar[redaktə | HTML redaktə]

  1. Abdullayev Baxtiyar Mürsəl oğlu, Lenin adına kolxozun zootexniki
  2. Məmmədova Tamara Qasım qızı, Lenin adına kolxozun üzvü
  3. Abdurrahmanova Ceyhun Hacıbala qızı, Lenin adına kolxozun üzvü
  4. Hacıyev Fərrux Musa oğlu, rayon maliyyə şöbəsinin müdiri
  5. Hüseynov Qəni Məcid oğlu, Nuxa rayon kolxoz-sovxoz istehsalat idarəsinin rəisi
  6. Məmmədov Əhmədiyə Abdulla oğlu, Zəyzid kənd Soveti icraiyyə komitəsinin sədri
  7. Rəşidov Əbdüləvvəl Rəcəb oğlu, «Şəfəq» kolxozunda traktor briqadasının briqadiri
  8. Paşayeva Səmayə İsrafil qızı, «Şəfəq» kolxozunun sağıcısı
  9. Məmmədova Səhrayə İsmayıl qızı, K.Marks adına kolxozun üzvü
  10. Səmədova Qəribə Soltan qızı, K.Marks adına kolxozun üzvü
  11. Nəcməddinov Həsən Tacəddin oğlu, K.Marks adına kolxozun sədri
  12. Məmmədov Bəlyar Müslüm oğlu, Baş Küngüd kənd Soveti icraiyyə komitəsinin sədri
  13. Xasməmmədova Nurcahan Əsədullah qızı, Orconikidze adına kolxozun üzvü
  14. Mehdiyev Vəzir Cabbar oğlu, Orconikidze adına kolxozun ferma müdiri
  15. Əhmədova Həmidə Cumay qızı, Aydınbulaq kolxozunun sağıcısı
  16. Quliyeva İsmət Ələşrəf qızı, rayon icraiyyə komitəsinin sədri
  17. Həmidov İzzət Atakişi oğlu, şəhər partiya komitəsinin katibi
  18. İsmayılova Şəfiqə Teymur qızı, Böyük Dəhnə kəndində tibb bacısı
  19. Əzizova Fatma Məmməd qızı, «Kommunist» kolxozunun üzvü
  20. Hacıyev Məmmədxamiz Qurban oğlu, Böyük Dəhnə kənd Soveti icraiyyə komitəsinin sədri
  21. Kərimov Kərim Cəfər oğlu, rayon mədəniyyət şöbəsinin müdiri
  22. Kərimov Kərim Qoca oğlu, N.F.Axundov adına kolxozda ferma müdiri
  23. Qasımova Rahilə Qurban qızı, C.Cabbarlı adına kolxozun tütünçüsü
  24. Qasımov Əbuzər Fərəc oğlu, Partiya-dövlət nəzarəti komitəsinin sədri
  25. Qaffarov Nurməmməd Cəlil oğlu, Kiçik Dəhnə kənd Sovetini icraiyyə komitəsinin sədri
  26. Həmidzadə Fərrux Yunus oğlu, mərkəzi xəstəxananın baş həkimi
  27. Mustafayeva Şamba İsmayıl qızı, Telman adına kolxozun tütünçüsü
  28. Mikayılova Tərgül Məmməd qızı, Telman adına kolxozun tütünçüsü
  29. Babayeva Vəzifə Xəlil qızı, Kiçik Dəhnə kəndində kitabxana müdiri
  30. Məmmədov Əhmədiyə İlyas oğlu, Cəfərabad kənd Soveti icraiyyə komitəsinin sədri
  31. Minasyan Xanım Mixak qızı, XXII Partiya qurultayı kolxozunun üzvü
  32. Rəsulov Oruc Şaban oğlu, «Paris kommunası» kolxozunun sədri
  33. Əliyeva Nazlıxanım Abdurahman qızı, «Paris kommunası» kolxozunun tütünçüsü
  34. Əliyev Əli İsmayıl oğlu, rayon milis şöbəsinin rəisi
  35. Osmanov Ənvər Məhyəddin oğlu, kənd təsərrüfatı texnikası birliyi rayon şöbəsinin rəisi
  36. Abdulxalıqov Nadir Məmməd oğlu, «9 Yanvar» kolxozunun üzvü
  37. Şahmirova Əsmər Balabəy qızı, «Qafqaz» kolxozunun sağıcısı
  38. Qəribov Qərib Əlibəy oğlu, «Qafqaz» kolxozunun mexaniki
  39. Məmmədov Əhməd İsmayıl oğlu, «Qafqaz» kolxozunun üzvü
  40. Nəsibova Zeynəb Seyid qızı, «Qafqaz» kolxozunun tütünçüsü
  41. Qəniyev Vahid Hüseyn oğlu, Suvarma sistemləri idarəsinin baş mühəndisi
  42. Məmmədova Mina Mabud qızı, Baş Göynük kəndində müəllim
  43. Məmmədov Fərman Məmmədəli oğlu, Baş Göynük kənd Soveti icraiyyə komitəsinin sədri
  44. Hümmətova Güllər Yunus qızı, «Fəhlə-kəndli birliyi» kolxozunun sağıcısı
  45. Ramazanova Səmənnaz Ramazan qızı, «Fəhlə-kəndli birliyi» kolxozunun üzvü
  46. Məhərrəmov Məhərrəm Qurban oğlu, Baş Layısqı kəndində müəllim
  47. Bəkirov Yamən Yaqub oğlu, «Fəhlə-kəndli birliyi» kolxozu partiya təşkilatının katibi
  48. Sultanov Məmməd Səməd oğlu, Nuxa rayon istehsalat idarəsinin baş aqronomu
  49. Mustafayev Siracəddin Nəsib oğlu, rayon icraiyyə komitəsi sədrinin müavini
  50. Əhmədova Ziyadə Məmməd qızı, İnçə kənd soveti icraiyyə komitəsinin katibi
  51. Məmmədov Məmməd İslam oğlu, «Qırmızı oktyabr» kolxozunun mexanizatoru
  52. Qaffarov Bahadur Şükür oğlu, Qaradağlı kənd soveti icraiyyə komitəsinin sədri
  53. Çələbizadə Əsmayə Adışirin qızı, «Azərbaycan» kolxozunun üzvü
  54. Həsrətova Məhparə İsmayıl qızı, «Azərbaycan» kolxozunun manqabaşçısı
  55. Piriyev Yusif Tahir oğlu, Daşüz camışçılıq sovxozunun direktoru
  56. Həmidova Minayə Məcid qızı, rayon icraiyyə komitəsinin katibi
  57. Qarayeva Dilarəm Davud qızı, Oxud kənd Soveti icraiyyə komitəsinin sədri
  58. Mustafayeva Sariyə Ağəmməd qızı, Nərimanov adına kolxozun tütünçüsü
  59. Məmmədov Səttar Yəhya oğlu, Nərimanov adına kolxozun üzvü
  60. Alxasova Sariyə Səfər qızı, «1 May» kolxozunun üzvü
  61. Tahirova Nazlı Qurban qızı, «1 May» kolxozunun tütünçüsü
  62. Feyzullayev Təmraz Cumay oğlu, Kiş kəndində müəllim
  63. Mustafayev Behbud Oruc oğlu, kənd təsərrüfatı texnikumunun direktoru
  64. Bəkirov Bəkir Saleh oğlu, «1 May» kolxozunun üzvü
  65. Məsimova Leyla Davud qızı, «1 May» kolxozunun tütünçüsü
  66. Abdurahmanova Zinyət Yaqub qızı, «1 May» kolxozunun üzvü
  67. Şükürova Ziyafət Ələkbər qızı, şəhər komsomol komitəsinin katibi
  68. Abdulxalıqov Məmmədəli Hümmət oğlu, «1 May» kolxozunun üzvü
  69. Məmmədov Əbdürrəhim Abdurahman oğlu, şəhər partiya komitəsinin birinci katibi
  70. Abbasov Məhyəddin Paşa oğlu, «Lenin bayrağı» qəzetinin redaktoru
  71. Qarabenko Mariya İvan qızı, S.Orconikidze adına sovxozun fəhləsi
  72. Nağıyev Müseyib Kazım S.Orconikidze adına qəsəbə Soveti icraiyyə komitəsinin sədri
  73. Pənahova Firuzə Alı qızı, S.Orconikidze adına sovxozun fəhləsi
  74. Hacıyev İsmayıl Şirin oğlu, S.Orconikidze adına sovxozun direktoru
  75. Hüseynova Lalə Həbib qızı, S.Orconikidze adına sovxozun fəhləsi

Nuxa şəhər Sovetinə seçilmiş deputatlar[redaktə | HTML redaktə]

  1. Paşayev Məmmədiyə İsmayıl oğlu, 1 nömrəli məktəbdə müəllim
  2. Mahmudova Züleyxaxanım Mahmud qızı, mətbəədə fəhlə
  3. Məmmədova Əliyyə Əlibala qızı, 3 nömrəli fabrikdə fəhlə
  4. Həmidov Telman Məmməd oğlu, məişət xidməti kombinatında fəhlə
  5. Əsgərova Ədalət İbadullah qızı, yeyinti sənaye kombinatında fəhlə
  6. Məmmədova Nəcibə Ağabala qızı, 3 nömrəli fabrikdə fəhlə
  7. Mustafayev Dursun Umar oğlu, yol-istismar idarəsində fəhlə
  8. Əbdürrəhmanova Lətafət Əli qızı, 3 nömrəli fabrikdə briqadir
  9. Hidayətzadə Əhmədiyə Yəhya oğlu, 3 nömrəli fabrikin direktoru
  10. Konovalova Zoya Stepanovna, 3 nömrəli fabrikdə fəhlə
  11. Hüseynov Şahid Mahmud oğlu, 3 nömrəli fabrikdə çilingər
  12. Haqverdiyeva Gülarə Səməd qızı, uşaq xəstəxanasında həkim
  13. Rüstəmova Mehri Bəkir qızı, doğum evində mama
  14. Babayeva Aminə Cabbar qızı, pedaqoji məktəbin direktoru
  15. İsmayılov Fərrux Cabbar oğlu, siyasi maarif kabinəsinin müdiri
  16. Məmmədova Cəmilə Həsən qızı, Nakam adına mərkəzi kitabxananın müdiri
  17. Cəfərova Mənsurə Məmmədqasım qızı, şəhər 4 nömrəli məktəbin direktoru
  18. Lətifova Zivər Cəlil qızı, Nuxa ticarətində satıcı
  19. Əsgərov Ələsgər bağır oğlu, təmir-tikinti sahəsində dülgər
  20. İbrahimova Xalidə Yaqub qızı, ipək kombinatı partiya komitəsinin katibi
  21. Əkbərov Hüseyn Ələsgər oğlu, 55 nömrəli tikinti idarəsinin rəisi
  22. Mustafayeva Ceyran Baxış qızı, 3 nömrəli fabrikdə baramaaçan
  23. Əfəndiyev Rauf Əhəd oğlu, elektrik şəbəkəsi idarəsində fəhlə
  24. Əfəndiyev Məmmədiyə İbrahim oğlu, təqaüdçü müəllim
  25. Musayev Vahid Abbasəli oğlu, avtobazada çilingər
  26. Əfəndiyev Sabir Tahir oğlu, şəhər partiya komitəsi ideoloji şöbəsinin müdiri
  27. Süleymanova Əqidə Əhməd qızı, ipək kombinatının toxucu istehsalatında texnoloq
  28. Abdullayev Abid Allahverdi oğlu, 55 nömrəli tikinti idarəsində bənna
  29. Süleymanov Namiq Musa oğlu, şəhər komsomol komitəsinin katibi
  30. Qasımova Məlakə Əhməd qızı, ictimai təminat şöbəsinin müdiri
  31. Məmmədova Səyyarə Əhməd qızı, Nuxa ticarətində satıcı
  32. İbrahimxəlilova Kişvər Yusif qızı, ipək kombinatında fəhlə
  33. Rəcəbova Solmaz Novruz qızı, ipək kombinatında toxucu
  34. Əlirzayeva Rəqiyyə Nəsir qızı, ipək-sınaq laboratoriyasında laborant
  35. Qaffarov Şahid İsmayıl oğlu, toxucu-trikotaj fabrikində fəhlə
  36. Həmidova Münəvvər Rəcəb qızı, 17 nömrəli uşaq bağçasının müdiri
  37. Hüseynov Vahid Məmməd oğlu, tikinti-təmir sahəsində bənna
  38. Həmidov İzzət Atakişi oğlu, şəhər partiya komitəsinin katibi
  39. Əfəndiyev Rəmzi Rəsul oğlu, Nuxa ticarətinin direktoru
  40. Əlimzadə Ramiz Musa oğlu, «Azərkəndtexnika» birliyi rayon şöbəsində mühəndis
  41. Lətifov Aleksandr Baxşəli oğlu, ipək kombinatında fəhlə
  42. Xudiyev Muxtar Musa oğlu, şəhər hərbi komissarı
  43. Ovanesyan Arfeniya Minas qızı, kommunal-məişət müəssisələri işçiləri həmkarlar ittifaqı rayon komitəsinin sədri
  44. Əmirova Xanım Natiq qızı, ipək kombinatında toxucu
  45. İdrisov Adil Tacəddin oğlu, ət kombinatında fəhlə
  46. Mikayılov Tofiq Hətəm oğlu, şəhər sovetinin katibi
  47. Yusifova Güləngiz Zəkəriyyə qızı, ipək kombinatında burucu
  48. Məmmədova Lətafət Rəsul qızı, məişət xidməti kombinatının direktoru
  49. Makeyeva Valentina Vasilyevna, ipək kombinatında texnoloq
  50. Salahova Adilə Məmməd qızı, ipək kombinatında toxucu
  51. Əbubəkirova Zərifə Rəcəb qızı, ipək kombinatında növbə ustası
  52. Rzayev Rüstəm Əhməd oğlu, ipək kombinatında usta köməkçisi
  53. Şəmiyev Bəxtiyar Hümmət oğlu, rabitə qovşağında poçtalyon
  54. Ryabova Nina Vasilyevna, ipək kombinatında toxucu
  55. Əliyeva Gülarə Muxtar qızı, 1 nömrəli baramaaçan istehsalatında fəhlə
  56. Salamov Şaban Yaqub oğlu, ipək kombinatının tikinti şöbəsində dülgər
  57. İsmayılova Barat Yaqub qızı, ipək kombinatında toxucu
  58. Əfəndiyev Tacəddin Abdurəhman oğlu, ipək kombinatının direktoru
  59. Əleydərova Zülayə Qurbanəli qızı, ipək kombinatının 4 nömrəli sahəsində fəhlə
  60. Arutyunov Mixail Petrosoviç, idman cəmiyyətinin sədri
  61. Əkbərov Nadir Ələsgər oğlu, ipək kombinatında baş mühəndis
  62. Ramazanova Dilbər Həsən qızı, 4 nömrəli sahədə fəhlə
  63. İsmayılova Mülayim Yaqub qızı, ipək kombinatının 1 nömrəli baramaaçan sahəsində ucdüyən
  64. Cabbarov Əbdülcabbar Rəhim oğlu, yeyinti sənaye kombinatında fəhlə
  65. Zakirov Bəlyar Vahid oğlu, 55 nömrəli tikinti idarəsində fəhlə
  66. İmanova Gülüş Şirəli qızı, 2 nömrəli uşaq evinin müdiri
  67. Süleymanov Osman Allahverdi oğlu, ipək kombinatının 1 nömrəli baramaaçan istehsalatının rəisi
  68. Cəfərov Məmmədcəfər Həsən oğlu, OADKY cəmiyyətinin sədri
  69. Rüstəmova Nüyvər Bəxtiyar qızı, uşaq xəstəxanasında tibb bacısı
  70. Rəsulova Afərdə Yəhya qızı, ipək kombinatında desenator
  71. Məmmədov Bəxtiyar Zeynal oğlu, şəhər partiya komitəsi təşkilat şöbəsinin müdiri
  72. Akopova Asmik Avakovna, ipək kombinatında laborant
  73. Mustafayev Qurbanəli İsmayıl oğlu, tikinti-təmir sahəsində fəhlə
  74. Ələşrəfov Abid Musa oğlu, tikinti-təmir sahəsində fəhlə
  75. Məmmədov Nəzir Mustafa oğlu, şəhər mədəniyyət və istirahət parkının müdiri
  76. Süleymanova Səyyarə Süleyman qızı, şəhər komsomol komitəsində şöbə müdiri
  77. Yusifov Əhmədiyə Əhməd oğlu, 55 nömrəli tikinti idarəsində fəhlə
  78. Əzizov Saat Məcid oğlu, şəhər icraiyyə komitəsinin sədri
  79. Osmanov Novruz Nurəhməd oğlu, «Bilik» cəmiyyəti Nuxa şöbəsinin məsil katibi
  80. Rəsulova Cəmilə Rəsul qızı, tikiş fabrikində fəhlə
  81. Nəbiyev Nizami Kərim oğlu, «Lenin bayrağı» qəzetinin redaktor müavini
  82. Məmmədova Nuriyyə Cabbar qızı, 2 nömrəli baramaaçan istehsalatında ucdüyən
  83. Əfəndiyeva Sevil Soltan qızı, ipək kombinatında fəhlə
  84. Əhmədov Qədir Ramazan oğlu, 10 nömrəli məktəbdə müəllim
  85. Tumanyan Sərkis Avaqimoviç, kommunal təsərrüfat şöbəsinin müdiri
  86. Məhərrəmova Firdövsü Məmmədəli qızı, polis şöbəsində pasport stolunun rəisi
  87. Məmmədov Məmməd Hacıbala oğlu, avtobazanın müdiri
  88. Əbdürrəhmanov Cəlil Cəbrayıl oğlu, Kirov adına kolxozda briqadir
  89. Rüstəmzadə Fikrət Əbdürrəhim oğlu, avtobazada sürücü
  90. Feyzullayev Sabir Məmməd oğlu, tikiş fabrikində tikişçi
  91. Məmmədova Fəridə Tahir qızı, toxucu-trikotaj fabrikində fəhlə
  92. İlyaszadə Kazım Davud oğlu, maliyyə şöbəsində müfəttiş
  93. Həşimov Məmmədiyə Məmməd oğlu, kommunal təsərrüfat idarəsində fəhlə
  94. Qaffarov Zahid Zəkəriyyə oğlu, ipək kombinatı 2 nömrəli sexinin rəisi
  95. Məhərrəmova Libadə Qara qızı, kombinatın 2 nömrəli baramaaçan sexində fəhlə
  96. İlyasova Zərifə İdris qızı, kombinatın 2 nömrəli baramaaçan sexində fəhlə
  97. Yunusova Xalidə Abdulla qızı, ipək kombinatınən 2 nömrəli sexində fəhlə
  98. Abdullayev Mustafa Zəkəriyyə oğlu, 2 nömrəli baramaaçan sexdə fəhlə
  99. Əhmədova Zülqədə Cabbar qızı, Kirov adına kolxozda manqabaşçısı
  100. Cabbarov İsfəndiyar İsgəndər oğlu, avtobazada sürücü
  101. Mehdiyeva Rəna Seyfullah qızı, 11 nömrəli məktəbdə müəllim
  102. İsayev Zahid Vahid oğlu, ət kombinatında maşinist
  103. Əliyev Əli Yusif oğlu, elektrik şəbəkəsinin direktoru
  104. Rəhimov Rəhim Məcid oğlu, prokuror köməkçisi
  105. İsmayılov İdris Əhəd oğlu, Kirov adına kolxozun ferma müdiri
  106. Rəhimova Səadət Zahid qızı, maarif şöbəsinin müdiri
  107. İsmayılov Mikayıl Çələbi oğlu, ipək kombinatında baramaaçan
  108. Sadıqova Almaz İbrahim qızı, toxucu-trikotaj fabrikində fəhlə

Ədəbiyyat[redaktə | HTML redaktə]

  1. Xalqın ləyaqətli oğulları və qızları : Nuxa rayon sovetinə deputatlığa namizədlərin qeydə alınması // Məhyəddin Abbasov (redaktor) Lenin bayrağı : qəzet. — Nuxa: Nuxa mətbəəsi, 1965. — В. 24 fevral. — № 23 (474). — Səh. 3.
  2. Nuxa şəhər Sovetinə deputatlığa namizədlər = Нуха шәһәр Советинә депутатлыға намизәдләр // Məhyəddin Abbasov (redaktor) Lenin bayrağı : qəzet. — Nuxa: Nuxa mətbəəsi, 1965. — В. 28 fevral. — № 25 (475). — Səh. 3.
  3. Yerli Sovetlərin sessiyaları // Məhyəddin Abbasov (redaktor) Lenin bayrağı : qəzet. — Nuxa: Nuxa mətbəəsi, 1965. — В. 28 mart. — № 36 (486). — Səh. 1.

Həmçinin, bax:[redaktə | HTML redaktə]