Şəki Ensiklopediyasına maliyyə dəstəyi göstərmək istəyən hər bir şəxs 4169 7388 5183 5607 (05/26 VISA) Kapital Bank kart hesabımıza istədiyi məbləğdə ianə köçürə bilər.   Daha ətraflı...
Bu məqalə Şəki Ensiklopediyasının çapa hazır məqaləsidir.
Bu məqalə Şəki Ensiklopediyasının yoxlanılmış məqalələrindən biridir və müəlliflik hüququ Şəki Ensiklopediyasının redaksiyasına məxsusdur.

Şəki şəhər sovetinin deputatları (1969)

Şəki Ensiklopediyası səhifəsi
Jump to navigation Jump to search
Şəki Ensiklopediyasının kiçik loqosu

16 mart 1969-cu il tarixdə keçirilmiş on ikinci çağırış Şəki Şəhər Sovetinə seçkilərdə 98 nəfər Şəki Şəhər Sovetinin deputatı seçilmişdir. On ikinci çağırış Şəki Şəhər Sovetinin birinci sessiyası 31 mart 1969-cu il tarixdə baş tutmuşdur. Sessiyada İsmət Quliyeva Şəhər Soveti İcraiyyə komitəsinin sədri, O.Qasımov və S.Abdullayev sədr müavinləri, M.Həmidova katib seçilmişlər.

Şəhər Soveti icraiyyə komitəsinin üzvlüyünə İ.Quliyeva, A.Kaşiyev, O.Qasımov, S.Abdullayev, M.Həmidova, F.Hacıyev, Ə.Saatov, T.Əfəndiyev, C.Məmmədova, Z.Rəhimov, F.Məmmədov seçilmişlər.

N.Səmədov təşkilat şöbəsi müdiri, R.Mustafayev ümumi şöbə müdiri, L.Məmmədova plan komissiyasının sədri, F.Hacıyev maliyyə şöbəsi müdiri, N.İsmayılov daxili işlər şöbəsi rəisi, M.Qasımova ictimai təminat şöbəsi müdiri, K.Kərimov mədəniyyət şöbəsi müdiri, F.Həmidzadə mərkəzi xəstəxananın baş həkimi, Ə.Bağbanlı yerli yollar şöbəsi müdiri, B.Bəkirov əsaslı tikinti şöbəsi rəisi, S.Tumanyan kommunal təsərrüfatı şöbəsi müdiri təsdiq edilmişlər.

Ə.Saatov şəhər xalq nəzarəti komitəsinin sədri təyin olunub.

Siyahı[redaktə | HTML redaktə]

  1. Həsənova Hamilə Musa qızı — Çörəkxananın fəhləsi
  2. Həmidova Minayə Məcid qızı — Şəki Şəhər Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin katibi
  3. Qazıyev Aydın Abdulla oğlu — Uşaq xəstəxanasında həkim
  4. Əkbərov Hüseyn Ələsgər oğlu — 55 nömrəli tikinti-quraşdırma idarəsinin rəisi
  5. Məmmədova Xalidə Pirməmməd qızı — Tikiş fabrikinin işçisi
  6. Mustafayeva Ceyran Baxış qızı — 3 nömrəli fabrikdə fəhlə
  7. Məmmədova Cəmilə Həsən qızı — Mərkəzi şəhər kitabxanasının müdiri
  8. İbrahimova Xalidə Yaqub qızı — V.İ.Lenin adına ipək kombinatının partiya komitəsinin katibi
  9. Qasımov Oqtay Bünyətəli oğlu — Şəki Şəhər Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin sədr müavini
  10. Hidayətzadə Əhmədiyə Yəhya oğlu — 3 nömrəli fabrikin direktoru
  11. Mustafayev Sıracəddin Nəsib oğlu — Rabitə qovşağının rəisi
  12. Hüseynova Pəricahan Abdulla qızı — Toxucu-trikotaj fabrikinin fəhləsi
  13. Məmmədov Allahyar Əbdürrəhman oğlu — Məişət xidməti kombinatının fəhləsi
  14. Məmmədov Bəxtiyar Zeynal oğlu — Şəki Şəhər Partiya Komitəsi təşkilat şöbəsinin müdiri
  15. Rəsulov Nadir Məmməd oğlu — İpək kombinatının toxucusu
  16. Əfəndiyev Tacəddin ƏbdürrəhmanoviçV.İ.Lenin adına ipək kombinatının direktoru
  17. Hüseynova İsmət Nəsrullah qızı — İpək kombinatının toxucusu
  18. Makeyevna Valentina Vasilyevna — İpək kombinatının boyaq-bəzək istehsalatında texnoloq
  19. Babayeva Aminə Cabbar qızı — 1 nömrəli 8 illik məktəbin direktoru
  20. Həsənova Lətafət Bəxtiyar qızı — 1 nömrəli fabrikin fəhləsi
  21. Mustafayev Sadəddin Fərhad oğlu — Elektrik-mexanikləşdirmə trestinin 4 nömrəli Şəki quraşdırma idarəsində fəhlə
  22. Hüseynova Zümrüd Ələsgər qızı — İpək kombinatının burucu sexində fəhlə
  23. Atayev Akif İbrahimxəlil oğlu — İpək kombinatının boyaq-bəzək istehsalatında maşinist
  24. Şirinov Mirəli Əsabəli oğlu — Elektrik şəbəkələri idarəsində istismar-xidməti üzrə mühəndis
  25. Abbasov Məhyəddin Paşa oğlu“Şəki fəhləsi” qəzetinin redaktoru
  26. Kərimova Məhparə Əhməd qızı — 1 nömrəli uşaq poliklinikasının müdiri
  27. Qasımova Məlakə Əhməd qızı — İctimai təminat şöbəsinin müdiri
  28. Arutyunov Mixail Petrosoviç — İdman cəmiyyətləri şurasının sədri
  29. Mustafayev Qurbanəli İsmayıl oğlu — Təmir-tikinti sahəsinin fəhlə
  30. Mustafayev Səməd Cahangir oğlu — Avtobazada sürücü
  31. Rəhimov Zərbalı İbrahim oğlu — 55 nömrəli tikinti-quraşdırma idarəsinin fəhləsi
  32. Bəkirov Bəkir Nəsib oğlu — Şəki Şəhər Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin əsaslı tikinti şöbəsinin rəisi
  33. Cabbarov Məmməd Həsən oğlu — Ət kombinatının direktoru
  34. Süleymanov Namiq Musa oğlu — “Azərkəndtexnika” birliyi Şəki şöbəsinin rəisi
  35. İlyasova Zərifə İdris qızı — 2 nömrəli fabrikin fəhləsi
  36. Mustafayev Adil Rəsul oğlu — Kommunal təsərrüfatı şöbəsinin işçisi
  37. Məmmədov İmaməddin Adışirin oğlu — İpək kombinatının baramaaçan istehsalatında fəhlə
  38. Hacıyev Umarfaiq Niyazi oğlu — 6 nömrəli istismar-texniki xətt qovşağında mühəndis
  39. Əbdürrəhmanova Nərgiz Seyfəddin qızı — Kirov adına kolxozunun tütünçüsü
  40. Abdulxalıqov Məmmədemin oğlu — “Azərkəndtexnika” birliyinin Şəki şöbəsində çilingər
  41. İsmayılova Simuzər Cəbrayıl qızı — Lenin adına kolxozunun tütünçüsü
  42. Məsimov Əbdüləli Mustafa oğlu — Lenin adına kolxoz idarə heyətinin sədri
  43. Hacıyev Fərrux Musa oğlu — Şəhər maliyyə şöbəsinin müdiri
  44. Əbdürrəhimov Əhməd Məmməd oğlu — Kənd təsərrüfatı və tədarük fəhlə və qulluqçuları həmkarlar ittifaqı rayon komitəsinin sədri
  45. Bəşirova Sərmayə Mehdi qızı — “Şəfəq” kolxozunda tütünçü
  46. Əhədov Şükür Firiddun oğlu — Kənd təsərrüfatı istehsalat idarəsinin rəisi
  47. Sadıqov Əjdər Ələsgər oğlu — Baş Küngüt kənd mədəniyyət evinin müdiri
  48. Əbdülhəmidova Sariyə Hinayət qızı — Nizami adına kolxozda tütünçü
  49. Səmədov Nurəddin Nurməmməd oğlu — Şəki Şəhər Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsi təşkilat şöbəsinin müdiri
  50. Mustafayeva Leyla Qaçay qızı — Orconikdze adına kolxozda kolxozçu
  51. Allahverdiyev Mustafakamal Hacıbala oğlu — Şəhər xalq maarif şöbəsinin müdiri
  52. Səlimov Sabir Bayraməli oğlu — Aydınbulaq kolxozunda traktorçu
  53. Abdullayeva Şəfiqə Süleyman qızı — Aydınbulaq kolxozunda tütünçü
  54. Kaşiyev Aydın Rizvanoviç — Şəki Şəhər Partiya Komitəsinin birinci katibi
  55. Yusifov Nazim Nəsib oğlu — “Kommunist” kolxozunda traktorçu
  56. Abdullayeva Əsmayə Adışirin qızı — M.F.Axundov adına kolxozda kolxozçu
  57. Mustafayev Katib Paşa oğlu — M.F.Axundov adına kolxozda traktorçu
  58. Kərimov Kərim Cəfər oğlu — Mədəniyyət şöbəsinin müdiri
  59. Rzayeva Güllü Umar qızı — “Şəki” üzümçülük sovxozunda sağıcı
  60. Əhmədova Əsli Umar qızı — Telman adına kolxozun sağıcısı
  61. Rəsulova Həbibə İsaq qızı — Telman adına kolxozda tütünçü
  62. Rəsulova Tubu Bayraməli qızı — Telman adına kolxozda baramaçı
  63. İsmayılov Nəriman Nəsib oğlu — Şəhər Daxili işlər Şöbəsinin rəisi
  64. Mustafayev Fərman Vəli oğlu — Telman adına kolxozda çoban
  65. Minasyan Xanım Mixək qızı — XXII partiya qurultayı adına kolxozda tütünçü
  66. Əfəndiyev Sabir Tahir oğlu
  67. Bilalova Məryəm Həsən qızı — “Paris kommunası” kolxozunda tütünçü
  68. Əliyev Məmməd Vəli oğlu — Xalq hakimi
  69. Cumayeva Münəvvər İlyas qızı — “9 yanvar” kolxozunda tütünçü
  70. Quliyeva İsmət Ələşrəf qızı — Şəki şəhər Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin sədri
  71. Səmədova Səbirə Əhməd qızı — “Qafqaz” kolxozunda tütünçü
  72. Məmmədova Əsmayə Hümmət qızı — “Qafqaz” kolxozunda tütünçü
  73. Məmmədov Fərman Məmmədəli oğlu — “Qafqaz” kolxozu idarə heyətinin sədri
  74. Cəlilova Məxmər Kərim qızı — “Qafqaz” kolxozunda tütünçü
  75. Həmidzadə Fərrux Yunus oğlu — Birləşmiş xəstəxananın baş həkimi
  76. Saatov Əbdüləzəl Qəhrəman oğlu — Şəhər xalq nəzarəti komitəsinin sədri
  77. Əzizova Əsmayə Abbas qızı — “Fəhlə-kəndli birliyi” kolxozunda tütünçü
  78. Əhmədov Mustafa Yusif oğlu — Şəki Şəhər Partiya Komitəsi kənd təsərrüfatı şöbəsinin müdiri
  79. İdrisova Surayə İsmayıl qızı — “Fəhlə-kəndli birliyi” kolxozunda kolxozçu
  80. Abdullayev Məmməd Ziyəddin oğlu — “Fəhlə-kəndlı birliyi” kolxozu idarə heyətinin sədri
  81. Abdullayev Rəcəb Sadəddin oğlu — “Qırmızı Oktyabr” kolxozunda kolxozçu
  82. Tanrıverdiyev Yusif İsaq oğlu — “Qırmızı Oktyabr” kolxozunda kolxozçu
  83. Çələbizadə Əsmayə Adışirin qızı — “Azərbaycan” kolxozunda tütünçü
  84. Tapdıqova Ulduz Həsən qızı — Füzuli adına kolxozda kolxozçu
  85. Cəbrayılova Pəricahan İsa qızı — Camışçılıq sovxozunda sağıcı
  86. Abdullayeva Səfiyyət Osman qızı — Oxud kənd məktəbində müəllim
  87. Sadıqova Hənifə Veysəl qızı — N.Nərimanov adına kolxozda tütünçü
  88. Həmidov İzzət Atakişi oğlu — Şəki Şəhər Partiya Komitəsinin katibi
  89. Qarayeva Dilarəm Davud qızı — Oxud Kənd Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin sədri
  90. Ağakişiyeva Zərnişan Mustafa qızı — “1 May” kolxozunda kolxozçu
  91. Əliyev Əşrəf Əlibala oğlu — Şəhər prokuroru
  92. Osmanov Novruz Nurəhməd oğlu — “Bilik” Cəmiyyəti Şəki şəhər təşkilatının məsul katibi
  93. Alxasova Sariyə Səfər qızı — XXIII partiya qurultayı adına kolxozda tütünçü
  94. Xudiyev Muxtar Musa oğlu — Şəhər hərbi komissarı
  95. Mustafayeva Narilə Veysəl qızı — S.Orconikdze adına sovxozda sağıcı
  96. Əlibalayev Əbdüləli Baqi oğlu — “Şəki” üzümçülük sovxozunun direktoru
  97. Məmmədova Ceyran Səbzəli qızı — S.Orconikdze adına sovxozda fəhlə
  98. Abdullayev Soltan Məmməd oğlu — Şəki şəhər Zəhmətkeş Deputatları Soveti İcraiyyə Komitəsinin sədr müavini

Ədəbiyyat[redaktə | HTML redaktə]

  1. Şəki Şəhər Sovetinin deputatları // Məhyəddin Abbasov (redaktor) Şəki fəhləsi : qəzet. — Nuxa: Şəki mətbəəsi, 1969. — В. 20 mart. — № 33 (7.367). — Səh. 2.
  2. Şəhər Sovetinin birinci sessiyası // Məhyəddin Abbasov (redaktor) Şəki fəhləsi : qəzet. — Nuxa: Şəki mətbəəsi, 1969. — В. 1 aprel. — № 38 (7.372). — Səh. 1.

Həmçinin, bax:[redaktə | HTML redaktə]