Bu cədvəl Şəki Ensiklopediyasının yoxlanılmış siyahıları sırasına daxildirdir
Bu məqalə Şəki Ensiklopediyasının yoxlanılmış məqalələrindən biridir və müəlliflik hüququ Şəki Ensiklopediyasına məxsusdur.

Nuxa rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1957)

Şəki Ensiklopediyası səhifəsi
Jump to navigation Jump to search
təsvir

10 mart 1957-ci il tarixdə Nuxa rayonunun şəhər, kənd və qəsəbə zəhmətkeş deputatları Sovetlərinə seçkilərdə bir şəhər Sovetinə, 12 kənd Sovetinə və bir qəsəbə Sovetinə deputatlar seçilmişdir. 6-cı çağırış Nuxa rayon zəhmətkeş deputatları Sovetinə 60, Nuxa şəhər zəhmətkeş deputatları Sovetinə isə 92 deputat seçilmişdir.

Nuxa rayon zəhmətkeş deputatları Sovetinə seçilmiş deputatlar[redaktə | HTML redaktə]

Birinci sessiyada rayon soveti icraiyyə komitəsi heyətinə S.Vahabova, B.Mustafayev, Z.Quliyev, M.Həmidova, M.Qədimov, M.Abbasov, F.Hacıyev, Ə.Əlibalayev, S.Əzizov seçiliblər. Sessiya S.Vahabovanı rayon icraiyyə komitəsinin sədri, B.Mustafayevi rayon icraiyyə komitəsinin sədrinin müavini və B.Həmidovanı rayon icraiyyə komitəsinin katibi seçmişdir.

Dairə
№-si
Familiya, ad, atasının adı
1 Məmmədquluzadə Ədilə Heydər qızı
2 Həmidova Minayə Məcid qızı
3 Hacıyev Fərrux Musa oğlu
4 Süleymanova Hüsniyyə Yusif qızı
5 Cəfərov Məmmədhəsən Həsən oğlu
6 Vahabova Səyyarə Həsən qızı
7 Salamova Təhminə Həsən qızı
8 Əkbərov Hüseyn Ələsgər oğlu
9 Mustafayev Rəsul Yunus oğlu
10 Ocağova Samiyə Əsədulla qızı
11 Muradova Zərifə Əziz qızı
12 Abışov Əyyub Ağa oğlu
13 İsmayılova Barat Yaqub qızı
14 Qədimov Mustafa İdris oğlu
15 Ramazanov Cümay Məmmədnəbi oğlu
16 Abbasov Məhyəddin Paşa oğlu
17 Mehdiyeva Zəkiyə Qurban qızı
18 Quliyev Zəbi Əhəd oğlu
19 Əhmədov Qədir Ramazan oğlu
20 Tkaçova Antanina Kuzminiçna
21 Mustafayev Bəxtiyar İsmayıl oğlu
22 Həmidzadə Fərrux Yunus oğlu
23 Məmmədov Əbdürrəhim Əbdürrəhman oğlu
24 Qasımova Hədiyə İdris qızı
25 Əhmədov Yunus Mehdi oğlu
26 Əliyev Məmməd Mahmud oğlu
27 İsrafilov Maqsud Davud oğlu
28 Əzizov Saat Məcid oğlu
29 Cavadov Bəxtiyar Məhərrəm oğlu
30 Məmmədova Nailə Adışirin qızı
31 Əhmədov Məmməd Musa oğlu
32 Əbdürrəhmanova Səfurə Dadaş qızı
33 Rəşidov Yusif Həbibülla oğlu
34 Əlibalayev Abduləli Baqi oğlu
35 Məmmədkərimov Əşrəf Valeh oğlu
36 Əliyeva Zülfü Fərzəli qızı
37 Əliyeva Diləfruz Qara qızı
38 Yusifov Yusif Ramazan oğlu
39 Əbdürrəhmanova Sara Zəkəriyyə qızı
40 Mirəşova Sənubər Sirac qızı
41 Yunusova Firəngiz Qurban qızı
42 Bəkirova Sədayə Haşım qızı
43 İsmayılova Zərnişan Müslüm qızı
44 Səfərova Gülzar İsa qızı
45 Mustafayev Veysəl Məmmədkərim oğlu
46 Qazarov Baqrat Nikolayeviç
47 Məmmədov Bəxtiyar Zeynal oğlu
48 Əhməbov Məmmədəli Əlican oğlu
49 Yusifzadə Nadir Məmmədrza oğlu
50 Babayev Baba Mustafa oğlu
51 Məmmədov Səttar Sədi oğlu
52 Qaffarov Bahadur Şükür oğlu
53 Abdullayev Hacıməmməd Abdulla oğlu
54 Qarayev Yunus Əbil oğlu
55 Əbdürrəhmanova Güllü Əlməmməd qızı
56 Qarayeva Dilarəm Davud qızı
57 Cabbarov Muxtar Əmiraslan oğlu
58 Sadıqova Maral Zakir qızı
59 Sultanova Züleyxa Osman qızı
60 Hacıyev Bahadur Savalan oğlu

Nuxa şəhər zəhmətkeş deputatları Sovetinə seçilmiş deputatlar[redaktə | HTML redaktə]

Birinci sessiyada C.Ramazanov şəhər soveti icraiyyə komitəsinin sədri, N.Əbdürrəhmanov sədr müavini, M.Məmmədova isə şəhər soveti icraiyyə komitəsinin katibi seçilmişdir.

  1. Quliyeva Təhminə Yusif qızı
  2. Əfəndiyev Camaləddin Sıracəddin oğlu
  3. Əbdülrəhmanov Nəsib Yusif oğlu
  4. Hüseynbəyova Səmayə İsmayıl qızı
  5. Ocaqov Mirqasım Ağababa oğlu
  6. Cəfərova Səyyarə İbrahim qızı
  7. Rəhimov Cabbar Həsən oğlu
  8. Mustafayev Nuru Məmməd oğlu
  9. Rəsulov Hüseyn Bəxtiyar oğlu
  10. Məmmədova Mahinur Mirhəsən qızı
  11. Mustafayev Sultan Məmməd oğlu
  12. Həbibüllazadə Nurəddin Yusif oğlu
  13. İsmayılov Ələsgər Ələkbər oğlu
  14. Yusifov Ədhəm Uğurlu oğlu
  15. Mustafayev Qasım Məmməd oğlu
  16. Hacıyev Əlisgəndər Həsən oğlu
  17. Məmmədova Cəmilə Həsən qızı
  18. Babayeva Aminə Cabbar qızı
  19. Əhmədova Firəngiz Sultan qızı
  20. Həsənova Səadət Camal qızı
  21. İsmayılov Ələsgər Adışirin oğlu
  22. Həsənova Rəhimə Abbasəli qızı
  23. Hasilov Seyfi Arif oğlu
  24. Məmmədova Surə Qurban qızı
  25. Cabbarov Cabbar Zülfüqar oğlu
  26. Hüseynova Cəmilə Cabbar qızı
  27. Hüseynov musa Məmmədqasım oğlu
  28. Əbdürrəhimova Zinyət Yusif qızı
  29. Rəsulov kamal Paşa oğlu
  30. Əbdülrəhimova Səyalı Rəsul qızı
  31. Kərimova Sariyyə Məcid qızı
  32. Həsənov Rzabala Əli oğlu
  33. İsaqova Şəfiqə İsmayıl qızı
  34. Babayev Məmmədzəki Muxtar oğlu
  35. Abdullayeva Rəmziyə Nəsir qızı
  36. Kərimov Ələşrəf İsmayıl oğlu
  37. Xəlilova Zivər Məmməd qızı
  38. Əfəndiyeva Mahiyyə Yəhya qızı
  39. Səlimova Səyyarə Lətif qızı
  40. Orucov Tələt Umar oğlu
  41. İsmayılova Suqra Yaqub qızı
  42. Rzayeva Zərnişan Hüseynqulu qızı
  43. Xudiyeva Nazilə Cabbar qızı
  44. Ramazanov Cumay Məmmədnəbi oğlu
  45. Musayeva Simuzər Hidyət qızı
  46. Rəhimova Zəhra İsmayıl qızı
  47. Hacıyev Nurəli Saleh oğlu
  48. Rəhimov Qaffar Xəlil oğlu
  49. Rəhimova Məryəm Rəhim qızı
  50. İbrahimova Əsmər Məryəm qızı
  51. Hidayətzadə Əhmədiyə Yəhya oğlu
  52. Sıqanov Antonina Markovna
  53. Səmədova Hədiyyə Şirin qızı
  54. Muradov Suren Qavriloviç
  55. Kolodin Timofey İvanov
  56. Məmmədhüseynov Məmmədhüseyn Məmməd oğlu
  57. Ələşrəfov Abid Musa oğlu
  58. Ələkbərov Əhməd Əli oğlu
  59. İbrahimova Xalidə Yaqub qızı
  60. Səfərova Səmayə Rüstəm qızı
  61. Qasımova Məlakə Əhməd qızı
  62. Mahmudova Bənam Mahmud qızı
  63. İbrahimov Əsabəli İbrahim oğlu
  64. Ələsgərova Humay Abbasqulu qızı
  65. Abbasov Yavər Yaqub oğlu
  66. Bəkirzadə Zərifə Veysəl qızı
  67. Əliyeva Alagöz Mehdiqulu qızı
  68. Məmmədov Nəzir mustafa oğlu
  69. Səfəryan Norayır Tiqranoviç
  70. Məmmədova Libadə Rəcəb qızı
  71. Hacıyeva Cehun Məmmədrəhim qızı
  72. İmamova Gülüş Şirəli qızı
  73. İdrisova Məsudə Məhərrəm qızı
  74. İlyasova Zərifə İdris qızı
  75. Mustafayev İsfəndiyar Davud oğlu
  76. Salamov Feyzulla Fətulla oğlu
  77. Qaffarov Zahid Zəkəriyyə oğlu
  78. Ramazanov Əbdüləli Nəsib oğlu
  79. Qəhrəmanov Yusif Qafur oğlu
  80. Məmmədov Oruc Məmməd oğlu
  81. Salamova Surayə Ziyad qızı
  82. Əzimov mustafa Rəhim oğlu
  83. Musayev Qurban Abdulla oğlu
  84. Əhmədov Allahyar Ramazan oğlu
  85. Qasımov Ənvər Ələkbər oğlu
  86. Esibova Yelena Levonovna
  87. Gevorkova Yevgeniya Ağabəyovna
  88. İsrafilov Muxtar Əhməd oğlu
  89. Əliyeva Zərifə Zəkəriyyə qızı
  90. Kərimov Məmmədkəbir Hacı oğlu
  91. Nəcəfov Abbas Ələkbər oğlu
  92. Lətifova Rəfiqə Məmməd qızı

Ədəbiyyat[redaktə | HTML redaktə]

  1. Şəhər Soveti deputatlığına namizədliyi qeydə alınmış deputatların siyahısı = Шәhәр Совети депутатлығына намизәдлийи гейдә алынмыш йолдашларын сияhысы // Məhyəddin Abbasov (redaktor) Nuxa fəhləsi : qəzet. — Nuxa: Kirov adına mətbəə, 1957. — В. 24 fevral. — № 23 (5.479). — Səh. 2.
  2. Rayon Sovetinə seçilmiş deputatların siyahısı = Район Советинә сечилмиш депутатларын сияһысы // Məhyəddin Abbasov (redaktor) Nuxa fəhləsi : qəzet. — Nuxa: Kirov adına mətbəə, 1957. — В. 17 mart. — № 32 (5.488). — Səh. 2.
  3. Rayon zəhmətkeş deputatları Sovetinin birinci sessiyası. Şəhər Sovetinin birinci sessiyası = Район зәhмәткеш депутатлары Советинин биринҹи сессиясы. Шәhәр Советинин биринҹи сессиясы // Məhyəddin Abbasov (redaktor) Nuxa fəhləsi : qəzet. — Nuxa: Kirov adına mətbəə, 1957. — В. 29 mart. — № 37 (5.493). — Səh. 2.

Həmçinin, bax:[redaktə | HTML redaktə]