Diqqət! 4 aprel 2024-cü il tarixdən saytın yeni versiyası sheki.org domenində fəaliyyət göstərir. Bu köhnə versiyadır və yenilənməsi məhdudlaşdırılıb. Lakin 6 yanvar 2025-ci il tarixədək bu vəziyyətdə internetdə qalacaqdır...
Bu məqalə Şəki Ensiklopediyasının çapa hazır məqaləsidir.
Bu məqalə Şəki Ensiklopediyasının yoxlanılmış məqalələrindən biridir və müəlliflik hüququ Şəki Ensiklopediyasının redaksiyasına məxsusdur.

Şəki rayon və şəhər sovetlərinin deputatları (1990)

Şəki Ensiklopediyası səhifəsi
Jump to navigation Jump to search
Şəki Ensiklopediyasının kiçik loqosu

1990-cı ilin oktyabr – noyabr aylarında keçirilmiş iyirmi birinci çağırış Şəki rayon və şəhər sovetlərinə seçkilərdə 60 nəfər Şəki rayon Sovetinin, 80 nəfər Şəki şəhər Sovetinin deputatı seçilmişdir. Bu Şəki rayon və şəhər sovetlərinə keçirilmiş sonuncu seçki oldu.

Qeyd: Seçkilərin nəticələri zamanında “Şəki fəhləsi” qəzetində dərc olunmuşdur. Qəzetdə rayon sovetinə seçkilərdə namizədlərin lehinə və əleyhinə verilən səslərin sayı göstərilməsə də şəhər sovetinə seçkilər üzrə göstərilmişdir. Həmçinin, rayon sovetinə seçkilərin nəticələri təqdim edilərkən 6 dairənin nəticələri açıqlanmamışdır. Qəzetin sonrakı nömrələrində 4 dairə üzrə təkrar seçki keçiləcəyi və 9 namizəd barədə məlumat verilsə də onlardan kimin seçilib-seçilməməsi barədə sonrakı nömrələrdə heç bir məlumat yoxdur. O cümlədən, “Şəki fəhləsi”ndə əvvəl şəhər sovetinə seçkilər üzrə 6 dairədən deputat seçilməməsi, beş dairədə təkrar seçki, bir dairədə təkrar səsvermə keçiriləcəyi bildirilmiş, sonrakı nömrələrdə 4 dairə üzrə təkrar seçkilərə qatılmış 8 nəfərin adları açıqlanmış, amma daha sonrakı nömrələrdə həmin namizədlərdən kimlərin seçilməsi barədə heç bir məlumat verilməmişdir (çox güman ki, Qazıyev Fərda Şahid oğlu, Məmmədov Kamal Süleyman oğlu və Nəcəfi Hüşəng Qədiməli oğlu Şəhər Sovetinin deputat seçiliblər, çünki onların dairələrində ikinci bir namizəd yox idi).

Şəki Rayon Xalq Deputatları Sovetinə seçilmiş deputatlar

Dairə-
nin
№-si
Dairənin əhatə etdiyi kənd(lər) Familiyası, adı, atasının adı Təvəllüdü İş yeri Partiyalılığı
6 Baş Zəyzid Abduləzizov Vidadi Məmməd oğlu 1952 aqrokombinatın hüquq məsləhətçisi Sov.İKP
9 Bideyiz Alxasov Adışirin Baba oğlu 1959 Bideyiz kənd orta məktəbində müəllim bitərəf
11 Aşağı Küngüt Abdulxalıqov Qabil Abdulxalıq oğlu 1959 G.Həmidov adına kolxoz idarə heyətinin sədri Sov.İKP
33 İkinci BiləcikBaqqal Abdurrahmanov Abdurahman Alı oğlu 1949 “9 Yanvar” kolxozu idarə heyətinin sədri Sov.İKP
35 Baş Göynük Abdulkərimov Abdulkərim Zəkəriyyə oğlu 1954 “Qafqaz” kolxozu idarə heyətinin sədri Sov.İKP
27 Kiçik Dəhnə Babayev Seyran Ələkbər oğlu 1954 rayon istehlak cəmiyyəti idarə heyətinin sədri Sov.İKP
52 Qoxmuq Qarayev Fərahim İbrahim oğlu 1947 şəhər xalq nəzarəti komitəsinin sədri Sov.İKP
55 Şorsu Qaffarov Aydın Cabbar oğlu 1941 rayon XDS icraiyyə komitəsi sədrinin müavini Sov.İKP
26 Kiçik Dəhnə Qədirov Qurban Məmmədrəsul oğlu 1952 Kiçik Dəhnə kənd XDS İcraiyyə Komitəsinin sədri Sov.İKP
36 Baş Göynük Qədirov Camal Sədi oğlu 1934 Baş Göynük kənd XDS İcraiyyə Komitəsinin sədri Sov.İKP
20 Şəki kəndi Əliyev Heydər Vəli oğlu 1924 Şəki kənd orta məktəbində müəllim bitərəf
38 Baş Göynük Əliyev Mürvət Nurəli oğlu 1940 Azərbaycan KP Şəki Şəhər komitəsinin birinci katibi Sov.İKP
42 Şin Ədilov Əlövsət Həsən oğlu 1948 rayon material-texniki təchizat və mexanikləşdirmə istehsalat birliyinin rəisi Sov.İKP
43 İnçəZunud Ələsgərov Elmar Eldar oğlu 1963 Dövlət Təhlükəsizlik Komitəsi Şəki şöbəsinin əməkdaşı Sov.İKP
34 Birinci Biləcik Əhmədov nazim Hacı oğlu 1950 7 nömrəli tikinti trestinin rəisi Sov.İKP
8 Baş Küngüt İslamov Firuddin Abdulcabbar oğlu 1939 K.Marks adına kolxoz idarə heyətinin sədri Sov.İKP
47 Oxud İlyasov Bəlqiyas Mahmud oğlu 1934 N.Nərimanov adına kolxoz idarə heyətinin sədri Sov.İKP
49 Oxud İbrahimxəlilov Tacəddin Şaban oğlu 1951 Şəki şəhər XDS İcraiyyə Komitəsi sədrinin müavini Sov.İKP
2 Orta Zəyzid Yəhyayev Əsədullah Əhməd oğlu 1956 Orta Zəyzid kənd XDS İcraiyyə Komitəsinin sədri Sov.İKP
51 Qoxmuq Yusifov Ramiz Rəhim oğlu 1956 müvəqqəti işləmir Sov.İKP
12 İbrahimkəndÇapağan Kərimov Ramiz Ərrəhman oğlu 1952 G.Həmidov adına kolxozda mexanizator bitərəf
44 Aşağı Şabalıd Kərimov İsmayıl Ədil oğlu 1933 Aşağı Şabalıd kənd səkkizillik məktəbinin müəllimi Sov.İKP
28 Cəfərabad Gülalıyev Yaşar Nuralı oğlu 1955 Azərbaycan KP Şəki Şəhər komitəsinin ikinci katibi Sov.İKP
1 Orta Zəyzid Mehdiyev Nurəddin Tacəddin oğlu 1941 Orta Zəyzid kənd məktəbində müəllim bitərəf
3 QırxbulaqKöbər Zəyzid Mustafayev Sədrəddin Yusif oğlu 1930 Lenin adına kolxoz idarə heyətinin sədri Sov.İKP
4 Baş Zəyzid Məmmədov Əhmədiyyə Abdulla oğlu 1933 “Şəfəq” kolxozu idarə heyətinin sədri Sov.İKP
10 Oraban, Baş KəldəkAşağı Kəldək 1935 Mustafayev Fərman Mənəf oğlu Nizami adına kolxoz idarə heyətinin sədri Sov.İKP
19 Şəki kəndi Məmmədova Zərifə Həsən qızı 1954 Şəki kənd kitabxanasında kitabxanaçı bitərəf
21 Cəyirli Məmmədova Pərzad Ələsgər qızı 1953 Cəyirli kənd XDS İcraiyyə Komitəsinin sədri Sov.İKP üzvlüyünə namizəd
30 Aşağı Göynük Məmmədov Firudin Nəsrəddin oğlu 1935 Şəki rayon prokuroru Sov.İKP
31 Aşağı GöynükAbbas Mazanov Fikrət Məmməd oğlu 1947 “Paris kommunası” kolxozunda mexanizator Sov.İKP
40 Baş Layısqı Mikayılov Kamran Musa oğlu 1958 “Fəhlə-kəndli birliyi” kolxozu idarə heyətinin sədri Sov.İKP
41 Baş LayısqıCunud Məmmədrzayev Mübariz Həsən oğlu 1959 Baş Layısqı kənd mədəniyyət evinin müdiri bitərəf
54 Cumakənd Məmmədov Fərman Məmmədəli oğlu 1935 aqrofirmanın baş direktoru Sov.İKP
56 QaradağlıBabaratma Məhərrəmov Davud Zakir oğlu 1952 “Azərbaycan” kolxozu idarə heyətinin sədri Sov.İKP
59 Qayabaşı Məsimov Əmir Nəsib oğlu 1953 şəhər partiya komitəsində təlimatçı Sov.İKP
60 Çayqaraqoyunlu Məmmədov Məmməd Ələsgər oğlu 1941 Taxılçılıq sovxozu internat məktəbində direktor müavini Sov.İKP
16 Böyük Dəhnə Namazov Voroşil Məmməd oğlu 1942 “Kommunist” kolxozu həmkarlar ittifaqı komitəsinin sədri Sov.İKP
37 Baş Göynük Növbərov Nəsib Seyid oğlu 1947 dəmir-beton konstruksiyaları istehsalat kombinatının direktoru Sov.İKP
14 ŞirinbulaqAşağı Daşağıl Orucov İsmayıl Novruz oğlu 1955 Aydınbulaq üzümçülük sovxozunun direktoru Sov.İKP
57 taxılçılıq sovxozu, 5-ci şöbə Paşayev Bəşarət Mustafa oğlu 1938 S.Orconikidze adına taxılçılıq sovxozunun direktoru Sov.İKP
15 Böyük Dəhnə Rəşidov Oktyabr Əmiraslan oğlu 1938 Böyük Dəhnə kənd XDS İcraiyyə Komitəsinin sədri Sov.İKP
13 AydınbulaqƏliyar Səfərov Sədri Məmməd oğlu 1943 Aydınbulaq kənd orta məktəbinin direktoru Sov.İKP
17 Böyük Dəhnə Salehov Saleh Məmmədkərim oğlu 1932 “Kommunist” kolxozu idarə heyətinin sədri Sov.İKP
18 SuçmaDərəcənnət Salmanov Xanlar Yəhya oğlu 1958 M.F.Axundov adına kolxoz idarə heyətinin sədri Sov.İKP
29 TəpəcənnətKəhrizoba Sadıqov Mahir Xasməmməd oğlu 1960 Cəfərabad kənd XDS İcraiyyə Komitəsinin sədri Sov.İKP
58 Qaratorpaq, BolludərəSarıca Səmədov Baba Səməd oğlu 1934 S.Orconikidze adına taxılçılıq sovxozunda mexanizator Sov.İKP
5 Baş Zəyzid Hüseynov Ələsgər Bədəl oğlu 1956 Baş Zəyzid kənd xəstəxanasında baş həkim Sov.İKP
32 Aşağı LayısqıKöndələn Hacıyev Veysəl Əhməd oğlu 1938 “Paris kommunası” kolxozu idarə heyətinin sədri Sov.İKP
7 Vərəzət Cabbarov Məmməd Həsən oğlu 1927 ət-süd kombinatının direktoru Sov.İKP
45 DaşüzKüdürlü Cəlalov Valeh Saleh oğlu 1938 Daşüz camışçılıq sovxozunun direktoru Sov.İKP
50 Qoxmuq Cabbarov Hikmət Nurəddin oğlu 1957 “1 may” kolxozu həmkarlar ittifaqı təşkilatının sədri Sov.İKP
53 Baltalı Cumayev Rəşid Nizaməddin oğlu 1954 Partiyanın XXIII qurultayı adına kolxoz idarə heyətinin sədri Sov.İKP

Rayon xalq deputatları Sovetinə deputat seçkiləri üçün seçici siyahılarına 43.897 nəfər daxil edilmişdir. Onlardan 39.787 nəfər səsvermədə iştirak etmişdir. 418 bülleten etibarsız hesab olunmuşdur.

Qalan altı dairədə seçkilərin nəticələri haqqında əlavə məlumat veriləcəkdir.

RAYON SEÇKİ KOMİSSİYASI

Şəki Rayon Xalq Deputatları Sovetinə təkrar seçki

Dairə-
nin
№-si
Familiyası, adı, atasının adı Təvəllüdü İş yeri Partiyalılığı
23 Abdulhəmidov Sahib Əhməd oğlu 1957 aqrokombinatın baş aqronomu bitərəf
23 Əliyev Lütvəli Bəxtiyar oğlu 1950 aqrokombinatın baş direktoru Sov.İKP
46 Kərəmov Rəşid Məmmədiyyə oğlu 1937 M.F.Füzuli adına kolxoz idarə heyətinin sədri Sov.İKP
24 Məmmədov Natiq Abdurəhman oğlu 1959 Şəki tütün fermentləmə zavodunun direktoru Sov.İKP
48 Mustafayev Eldar Rəşid oğlu 1958 13 nömrəli zonalararası ixtisaslaşmış təmir-tikinti, quraşdırma idarəsinin rəisi bitərəf
24 Salamov Akif Salam oğlu 1950 “Şəki fəhləsi” qəzetinin redaktor müavini, “Azərbaycan gəncləri” qəzetinin zona müxbiri Sov.İKP
23 Süleymanov Çingiz Şəmsəddin oğlu 1954 müvəqqəti işləmir Sov.İKP
46 Usubov Soso Məmməd oğlu 1940 Şəki rayon XDS İcraiyyə komitəsinin sədr müavini Sov.İKP
48 Şıxəliyev Xanoğlan Rza oğlu 1957 Şəki rayon prokurorluğunda prokuror köməkçisi Sov.İKP

Şəki Şəhər Xalq Deputatları Sovetinə seçilmiş deputatlar

Dairə-
nin
№-si
Familiyası, adı, atasının adı Təvəllüdü İş yeri Partiyalılığı Yaşayış yeri Lehinə
səslər
Əleyhinə
səslər
80 Abbasova Əmanət Əsabəli qızı 1953 V.İ.Lenin adına istehsal ipək birliyinin toxucusu Sov.İKP Şəki şəhəri 270 80
3 Abdullayev İsmayıl Şamil oğlu 1950 7 nömrəli məktəbdə müəllim bitərəf Şəki şəhəri 204 36
54 Abdullayev Mustafa Zəkəriyyə oğlu 1939 Mexanika-texnologiya texnikumunda müəllim Sov.İKP Şəki şəhəri 460 9
32 Abdullayev Əbdülhəmid Mabud oğlu 1939 “Heyratı” kooperativinin sədri bitərəf Şəki şəhəri 289 106
47 Abdulhəmidov Arzu Əhməd oğlu 1956 2717 nömrəli avtodəstədə bölmə rəisi Sov.İKP Şəki şəhəri 201 193
15 Ağabəyli Elxan Oruc oğlu 1958 Şəhər mədəniyyət şöbəsində baş mütəxəssis bitərəf Şəki şəhəri 168 30
57 Allahverdiyev Elxan Əliəşrəf oğlu 1931 V.İ.Lenin adına istehsal ipək birliyində kadr şöbəsinin rəisi Sov.İKP Şəki şəhəri 384 42
40 Bayramov Yaşar Abdulsəlim oğlu 1940 2717 nömrəli avtodəstədə kadr şöbəsinin rəisi Sov.İKP Şəki şəhəri 151 29
20 Bəkirov Qorxmaz Mürsəl oğlu 1940 2717 nömrəli avtodəstənin rəisi Sov.İKP Şəki şəhəri 315 65
25 Bəkirov Rasim Mürsəl oğlu 1953 Şəhər ictimai iaşə birliyinin direktoru Sov.İKP Şəki şəhəri 125 61
44 Qaffarov Aydın Cabbar oğlu 1941 Rayon icraiyyə komitəsi sədrinin müavini Sov.İKP Şəki şəhəri 212 137
55 Qədirov Məmməd Cabbar oğlu 1955 Şəhər xalq təhsili şöbəsinin inspektoru Sov.İKP Şəki şəhəri 321 16
75 Əbdürrəhimov Əhməd Məmməd oğlu 1929 Yemçilik-heyvandarlıq müəssisəsinin direktoru Sov.İKP Şəki şəhəri 269 60
2 Əzizov Tofiq Əbdüləziz oğlu 1943 “Şəki” istehsalat kombinatının direktoru Sov.İKP Şəki şəhəri 189 34
37 Əjdərov əhməd Qənbər oğlu 1955 2717 nömrəli avtodəstədə sürücü Sov.İKP Şəki şəhəri 227 78
74 Əliyeva Zöhrə Ələsgər qızı 1950 Tikiş fabrikində tikişçi Sov.İKP Şəki şəhəri 443 27
46 Əsgərov Hüseynağa Məhərrəm oğlu 1947 Aqrofirmada əmtəəşünas bitərəf Şəki şəhəri 238 89
45 Əsədullayev Akif Fəxrəddin oğlu 1952 Ruhi-əsəb dispanserinin baş həkimi bitərəf Şəki şəhəri 196 151
24 Əfəndiyeva Elmira Yunus qızı 1938 Şəki ticarətində baş yoxlayıcı mühasib Sov.İKP Şəki şəhəri 243 76
17 Əfəndiyev Çingiz Yunus oğlu 1932 V.İ.Lenin adına istehsal ipək birliyinin baş direktoru Sov.İKP Şəki şəhəri 234 158
31 Əhmədov Mahir Nadir oğlu 1944 Elektrik şəbəkəsində mühəndis Sov.İKP Şəki şəhəri 150 74
6 Əhmədov Niyazi Hüseyn oğlu 1950 V.İ.Lenin adına istehsal ipək birliyinin boyaq-bəzək istehsalatının rəisi Sov.İKP Şəki şəhəri 133 26
73 Zakirov Abdulbər Abdulkərim oğlu 1950 2717 nömrəli avtodəstədə sürücü bitərəf Şəki şəhəri 308 21
35 İlyasov Azər Sadıq oğlu 1951 Mərkəzi rayon xəstəxanasında həkim bitərəf Şəki şəhəri 201 121
67 İlyasov Nizami Cumalı oğlu 1959 Şəki şəhər (rayon) DİŞ-də baş inspektor Sov.İKP Şəki şəhəri 309 13
39 İsmayılov ilham Qəni oğlu 1949 7 nömrəli sənaye kombinatının direktoru Sov.İKP Şəki şəhəri 223 75
53 İsmayılov Kazım Şükür oğlu 1958 Kommunal təsərrüfatı istehsalat birliyinin baş mühəndisi Sov.İKP Şəki şəhəri 303 4
64 İsmayılov Salman Mürsəl 1951 Şəhər XDS icraiyyə komitəsində təlimatçı Sov.İKP Şəki şəhəri 175 3
21 Yusifli Valeh Nəsib oğlu 1957 Mexanika-Texnologiya Texnikumunun müəllimi bitərəf Şəki şəhəri 343 94
77 Yusifov Mürvət Şövkət oğlu 1960 V.İ.Lenin adına istehsal ipək birliyinin komsomol komitəsinin katibi Sov.İKP Şəki şəhərinin Kiş kəndi 655 40
14 Mahmudov Bayram Səlim oğlu 1941 müvəqqəti işləmir Sov.İKP Şəki şəhəri 186 129
23 Mahmudov Zülfüqar Xanlar oğlu 1953 Sanitar-epidemioloji stansiyanın baş həkimi Sov.İKP Şəki şəhəri 167 79
16 Məmmədov Rahim Abid oğlu 1953 Şəhər ictimai iaşə birliyinin inspektoru bitərəf Şəki şəhəri 341 113
22 Məmmədov Məhərrəm Məhərrəm oğlu 1938 Elektrik şəbəkəsinin direktoru Sov.İKP Şəki şəhəri 241 103
48 Məmmədov Firqət Sıracəddin oğlu 1954 Şəhər partiya komitəsində ideologiya şöbəsinin müdiri Sov.İKP Şəki şəhəri 255 27
52 Məmmədov Kazım Adışirin oğlu 1951 Şəhər XDS icraiyyə komitəsinin sədri Sov.İKP Şəki şəhəri 429 7
56 Məmmədov Tahir Məcid oğlu 1951 V.İ.Lenin adına istehsal ipək birliyi həmkarlar ittifaqı komitəsinin sədri Sov.İKP Şəki şəhəri 267 7
59 Məmmədov Sıracəddin Əhmədiyyə oğlu 1956 15 nömrəli çörək zavodunda fəhlə bitərəf Şəki şəhəri 604 79
65 Məmmədov Tehran Soltan oğlu 1956 V.İ.Lenin adına istehsal ipək birliyini partiya komitəsi partiya komissiyasının sədri Sov.İKP Şəki şəhəri 261 8
68 Məmmədov Əliyar Şərif oğlu 1936 müvəqqəti işləmir Sov.İKP Şəki şəhəri 391 15
76 Məmmədov Rafiq Piri oğlu 1961 Şəhər komsomol komitəsinin birinci katibi Sov.İKP Şəki şəhərinin Kiş kəndi 393 17
79 Məsimov Nizami Nurqələm oğlu 1954 rayon aqrar kooperativ tədarük istehsal ticarət birliyində əmtəəşünas bitərəf Şəki şəhərinin Kiş kəndi 286 12
41 Məhərrəmov Tahir Məhərrəm oğlu 1956 Şəhər partiya komitəsinin təlimatçısı Sov.İKP Şəki şəhəri 368 56
19 Mirzəyev Natiq Əyyub oğlu 1956 Şəhər partiya komitəsi ümumi şöbənin müdiri Sov.İKP Şəki şəhəri 290 97
43 Mustafayev Elman Abduləli oğlu 1949 Şəhər Partiya komitəsi siyasi maarif kabinetinin müdiri Sov.İKP Şəki şəhəri 212 107
7 Mustafayev Arif Hətəm oğlu 1951 “Şəki” istehsalat kombinatında hüquqşünüas bitərəf Şəki şəhəri 176 32
1 Mustafayev Mustafa Abduləvvəl oğlu 1957 “Şəki” istehsalat kombinatı həmkarlar ittifaqı komitəsinin sədri Sov.İKP Şəki şəhəri 299 56
12 Nağıyev Çingiz Ənvər oğlu 1955 Yerli radio verilişləri redaksiyasında redaktor bitərəf Şəki şəhəri 354 126
9 Nəbiyev Camaləddin Məcid oğlu 1949 Rabitə qovşağının rəisi Sov.İKP Şəki şəhəri 157 57
69 Nəbiyev Cahangir Şükür oğlu 1960 Şəhər xalq nəzarəti komitəsinin inspektoru Sov.İKP Şəki şəhəri 282 17
71 Nəsirova Nişan Abdulhəmid qızı 1941 Şəki istehsalat kombinatında qeydiyyatçı Sov.İKP Şəki şəhəri 291 60
10 Nəcəfov Ramiz Cavad oğlu 1953 2717 nömrəli avtodəstədə həmkarlar ittifaqı komitəsinin sədri Sov.İKP Şəki şəhəri 105 85
26 Nuriyev Telman Əhməd oğlu 1937 V.İ.Lenin adına istehsal ipək birliyində baramaaçan bitərəf Şəki şəhəri 173 86
36 Osmanov Novruz Nurəhməd oğlu 1920 Müharibə və əmək veteranları şurasının sədri Sov.İKP Şəki şəhəri 325 159
72 Ramazanov Vaqif İbadulla oğlu 1949 V.İ.Lenin adına istehsal ipək birliyi partiya komitəsinin katibi Sov.İKP Şəki şəhəri 208 39
50 Rəsulov Natiq İsmayıl oğlu 1958 Mədəniyyət işçiləri həmkarlar ittifaqı rayon komitəsinin sədri Sov.İKP Şəki şəhəri 515 114
29 Rəşidov Hüseyn Yusif oğlu 1949 Mənzil təsərrüfatı müəssisəsinin rəisi Sov.İKP Şəki şəhəri 94 77
61 Rzayev Davud Firuddun oğlu 1951 Dövlət təhlükəsizliyi Komitəsi Şəki şöbəsinin rəisi Sov.İKP Şəki şəhəri 150 70
34 Salamova Gülnaz Mustafa qızı 1954 Xalq təhsili və elm işçiləri həmkarlar ittifaqı rayon komitəsinin sədri Sov.İKP Şəki şəhəri 154 130
62 Səlimov Məmmədemin Səlim oğlu 1937 Texnologiya texnikumunun müəllimi bitərəf Şəki şəhəri 232 18
18 Səmədov Nazim Hidayət oğlu 1932 V.İ.Lenin adına istehsal ipək birliyinin 1 nömrəli filialının direktoru Sov.İKP Şəki şəhəri 239 88
13 Süleymanov Fərahim Nurqələm oğlu 1961 Şəhər komsomol komitəsinin şöbə müdiri Sov.İKP Şəki şəhəri 164 90
49 Süleymanov rasim Sirac oğlu 1964 Enerji satış idarəsinin mühəndisi Nümunə Şəki şəhəri 296 39
58 Hacıyev Əhməd Cəlil oğlu 1929 Avtomobil sürücüləri məktəbinin direktoru Sov.İKP Şəki şəhəri 452 13
42 Hüseynov Töhrab Fərrux oğlu 1954 Orta ixtisas musiqi məktəbinin direktoru Sov.İKP Şəki şəhəri 249 86
70 Cabbarzadə Cabbar Məmməd oğlu 1934 Əhaliyə məişət xidməti nazirliyinin 2 nömrəli avtodəstəsinin rəisi Sov.İKP Şəki şəhəri 269 52
28 Cəbrayılova Füruzə Ələsgər qızı 1955 V.İ.Lenin adına istehsal ipək birliyinin 2 nömrəli filialında kadr şöbəsinin inspektoru Sov.İKP Şəki şəhəri 137 83
63 Cəfərov Qinyaz Məhyəddin oğlu 1951 V.İ.Lenin adına istehsal ipək birliyində 1-ci şöbənin rəisi Sov.İKP Şəki şəhəri 505 22
60 Cəfərov Fikrət Nemət oğlu 1956 Şəki ticarətinin direktoru Sov.İKP Şəki şəhəri 254 41
66 Şərifov Ələfsər Səfəralı oğlu 1937 Əhaliyə məişət xidməti istehsalat idarəsinin rəisi Sov.İKP Şəki şəhəri 347 24
78 Şirinov Nazim Sədi oğlu 1949 Ət-süd kombinatı direktorunun müavini Sov.İKP Şəki şəhərinin Kiş kəndi 255 22
27 Şükürov Yusif Hacıbala oğlu 1948 Azərbaycan SSR EA Zona Elmi Bazasının baş elmi işçisi, fizika-riyaziyyat elmləri namizədi bitərəf Şəki şəhəri 148 40

Qeyd: Şəhər xalq deputatları Sovetinə deputat seçkiləri üçün seçici siyahılarına 35.38 nəfər daxil edilmişdir. Onlardan 25.962 nəfəri səsvermədə iştirak etmişdir. 267 bülleten etibarsız hesab olunmuşdur.

6 dairədə deputat seçilməmişdir. Onlardan beş dairədə təkrar seçki, bir dairədə təkrar səsvermə keçiriləcəkdir.

ŞƏKİ ŞƏHƏR SEÇKİ KOMİSSİYASI

Şəki Şəhər Xalq Deputatları Sovetinə təkrar seçki

Dairə-
nin
№-si
Familiyası, adı, atasının adı Təvəllüdü İş yeri Partiyalılığı
11 Qazıyev Fərda Şahid oğlu 1957 Şəki 8 nömrəli QTİ-də baş mühəndis bitərəf
33 Məmmədov Kamal Süleyman oğlu 1934 müvəqqəti işləmir Sov.İKP
30 Məmmədov Kamil Məmməd oğlu 1943 “Bilik” cəmiyyəti Şəki şəhər təşkilatı idarə heyətinin sədr müavini Sov.İKP
4 Mustafabəyli Hüseyn Lütfəli oğlu 1954 Azərbaycan SSR EA Şəki Geofizika rəsədxanasında laboratoriya müdiri bitərəf
38 Nəcəfi Hüşəng Qədiməli oğlu 1937 “Qırmızı Oktyabr” sovxozunun direktoru Sov.İKP
4 Rəsulov Əfqan Adil oğlu 1958 838 nömrəli tikinti idarəsində avtodəstə rəisi bitərəf
30 Cəfərov Əşrəf Cəfər oğlu 1950 “İncə” firma mağazasının müdiri Sov.İKP
4 Şükürov Rafiq Şükür oğlu 1952 Şəki Texnologiya Texnikumunun direktoru Sov.İKP

Ədəbiyyat

  1. Şəki Şəhər Xalq Deputatları Sovetinə seçilmiş deputatlar // Nəbiyev N. K. (redaktor) Şəki fəhləsi : qəzet. — Şəki: Azərbaycan SSR Dövlət Mətbuat Komitəsinin Şəki Poliqrafiya Müəssisəsi, 1990. — В. 11 oktyabr. — № 116 (10.634). — Səh. 3 – 4.
  2. Şəki Rayon Xalq Deputatları Sovetinə seçilmiş deputatlar // Nəbiyev N. K. (redaktor) Şəki fəhləsi : qəzet. — Şəki: Azərbaycan SSR Dövlət Mətbuat Komitəsinin Şəki Poliqrafiya Müəssisəsi, 1990. — В. 18 oktyabr. — № 119 (10.639). — Səh. 3.
  3. Şəki Rayon Seçki Komissiyası tərəfindən təkrar seçkilərlə əlaqədar seçki dairələri üzrə qeydə alınmış Şəki Şəhər Xalq Deputatları Sovetinə deputatlığa namizədlər haqqında məlumat // Nəbiyev N. K. (redaktor) Şəki fəhləsi : qəzet. — Şəki: Azərbaycan SSR Dövlət Mətbuat Komitəsinin Şəki Poliqrafiya Müəssisəsi, 1990. — В. 22 noyabr. — № 133 (10.653). — Səh. 3.
  4. Şəki Şəhər Seçki Komissiyası tərəfindən təkrar seçkilərlə əlaqədar seçki dairələri üzrə qeydə alınmış Şəki Şəhər Xalq Deputatları Sovetinə deputatlığa namizədlər haqqında məlumat // Nəbiyev N. K. (redaktor) Şəki fəhləsi : qəzet. — Şəki: Azərbaycan SSR Dövlət Mətbuat Komitəsinin Şəki Poliqrafiya Müəssisəsi, 1990. — В. 22 noyabr. — № 133 (10.653). — Səh. 3.

Həmçinin, bax: